0
تخفیف ها و فروش ویژه
روش از بین بردن علف هرز 29 بهمن ماه
در این مقاله می خوانیم

چطور علف هرز را از بین ببریم؟ اگر پاسخ به این سوال را نمی‌دانید توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب را بخوانید، چون روش‌هایی به شما آموزش می‌دهیم که با کمترین هزینه بیشترین نتیجه و بازدهی را برای شما داشته باشد. علف هرز یکی از آن موجوداتی است که رسما اعصاب شما را بهم می‌ریزد. هرچقدر هم برای ریشه کن کردن آن‌ها تلاش می‌کنید، بازهم در جایی سر از خاک بیرون آورده و به شما لبخند می‌زنند! پس از همین ابتدای کار بدانید که مقابله با علف‌ها هرز یک کار مداوم و مستمر است، بنابراین به این صورت نیست که یکبار برای همیشه بتوانید از شر علف‌های هرز خلاص شوید. برای اینکه وقت شما زیادی صرف از بین بردن این گیاهان خودروی نشود، ما راه‌های آسان، کم هزینه و بی‌دردسری را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را بخوانید.

چگونه علف هرز را از بین ببریم؟

پاسخ‌های مختلفی برای این سوال که چگونه علف هرز را از بین ببریم وجود دارد، از راه‌های سنتی و دستی ساده گرفته تا راه‌های شیمیایی به وسیله انواع سموم و تراشیدن علف‌های هرز به وسیله دستگاهی به نام علف تراش یا همان علف زن. بیایید بی معطلی به سراغ اولین روش برای از بین بردن علف‌های هرز برویم:

چگونه با علف هرز مبارزه کنیم؟

راهکار اول – استفاده از آرد ذرت!

یکی از راه‌های موثر برای مبارزه با علف هرز، آرد ذرت است. اما یک نکته مهم قبل از انجام این کار وجود دارد و آن هم اینکه، حتما بگذارید تا بذر گیاهانی که کاشته‌اید جوانه بزند و بعد اقدام به ریختن آرد ذرت در زمین کنید.

برای این کار کافی است یک لایه آرد ذرت را روی مقطعی که در آن گیاهان خود را کاشته‌ای بریزید. اثرات استفاده از آرد ذرت برای مبارزه با علف هرز عبارتند از:

 • آرد ذرت مانع جوانه زدن گیاهان می‌شود (برای همین باید اجازه دهید ابتدا گیاهانی که کاشتید جوانه بزند در غیر این صورت، آرد ذرت آن‌ها را هم از بین خواهد برد و همه به آتش علف‌های هرز خواهند سوخت!)
 • آرد ذرت موجب جذب کرم‌های خاکی و سایر کرم‌های موجود در خاک می‌شود، این کرم‌ها به سرعت گیاهان شما را می‌جوند.

چگونه از شر علف هرز خلاص شویم؟

راهکار دوم – استفاده از سرکه

سرکه در نگاه اول یک ماده ارگانیک به حساب می‌آید اما در واقع سرکه نیز یکی از مواد شیمیایی است برای همین خاصیت‌های شیمیایی دارد. این ماده یک سم طبیعی برای خلاص شدن از شر علف‌های هرز است و در خانه همه ما نیز پیدا می‌شود. برای از بین بردن علف‌های هرز بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید.

روش استفاده از سرکه برای از بین بردن علف‌های هرز

کافی است مقداری سرکه را بدون اینکه با آب مخلوط کنید داخل یکی از انواع سمپاش‌های دستی بریزید (سمپاش‌های کوچک خانگی 2 لیتری یا 5 لیتری) و بعد آن را روی مقطع کاشت، اسپری کنید.

مزیت‌های استفاده از سرکه برای خلاص شدن از شر علف های هرز عبارتند از:

 • بسیار ارزان است
 • در دسترس همه است
 • هیچ گونه آسیبی برای افراد ندارد
 • هیچ گونه آسیبی برای حیوانات ندارد

شرایط استفاده از سرکه برای از بین بردن علف‌های هرز:

 • بهتر است برای اینکار یک روز آفتابی را انتخاب کنید
 • در روزهایی که وزش باد شدت زیادی دارد این کار را انجام ندهید
 • در اسپری کردن اندازه را رعایت کنید چراکه می‌تواند برای گیاهان شما مضر باشد

چگونه از رشد علف هرز جلوگیری کنیم؟

راهکار سوم – استفاده از جوش شیرین

همانطور که می‌دانید جوش شیرین یک نوع سم است، البته سمی که خیلی خطرناک نیست ولی متاسفانه امروزه در بسیاری از مواد غذایی از آن استفاده می‌کنند که برای سلامتی انسان مضر است. جوش شیرین نیز یک ماده شیمیایی است که خاصیت‌هایی مثل پاک کنندگی دارد. برای همین می‌توان به عنوان یکی از ابزارهای جلوگیری از رشد علف هرز از آن استفاده کرد.

روش استفاده از جوش شیرین برای جلوگیری از رشد علف‌های هرز

مقداری جوش شیرین را با استفاده از دست روی مقطع کاشت بریزید. به همین راحتی این ماده مانع رشد علف‌های هرز خواهد شد.

چطور با علف هرز مقابله کنیم؟

راهکار چهارم – استفاده از دستگاه علف تراش

وقتی علف‌های هرز به قدری رشد کرد که دیگر با سرکه و جوش شیرین نمی‌توان به مقابله با آن‌ها رفت باید فکری به حال کوتاه کردن آن‌ها کرد بهترین وسیله برای این کار استفاده از دستگاه علف زن است.

راهنمای خرید دستگاه علف تراش حتما بخوانید: راهنمای خرید دستگاه علف تراش

اگر این دستگاه را ندارید حتما مطلب راهنمای خرید دستگاه علف تراش را مطالعه کنید. با استفاده از این دستگاه و یک تیغه مناسب کار علف‌های هرز تمام است.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد نظرات 1

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  Click outside to hide the compare bar
  Compare