0
تخفیف ها و فروش ویژه
روش اشتباه بستن زنجیر اره موتوری 26 بهمن ماه
در این مقاله می خوانیم

این اتفاق شاید هرگز برای شما رخ نداده باشد؛ اینکه زنجیر یک اره موتوری به صورت وارونه روی قسمت ساطوری نصب شده باشد، اما ما این را به صورت تجربی زمانی درک کردیم که یکی از مخاطبان ما یک اره زنجیری مجهز را برای تعمیر آورد و معترض بود که زنجیر آن به محض روشن کردن دستگاه از روی ریل خارج می‌شود! آن فرد دقیقا درست می‌گفت؛ چرا که به محض روشن کردن اره موتوری، لرزش‌های دستگاه خبر از وجود یک اشتباه می‌داد؛ در همان چند ثانیه اول، بعد از روشن کردن اره زنجیری و قبل از اینکه ما حتی بتوانیم به آن اشتباه بزرگ اشاره کنیم، زنجیری اره موتوری از ریل خارج شد.

در حقیقت مساله این بود که آن فرد شاید از روی عجله یا از روی عدم تجربه کافی زنجیر را به صورت وارونه روی اره نصب کرده بود. بنابراین شما هرگز اجازه ندهید چنین اتفاقی برای شما رخ دهد، در این مطلب نحوه درست نصب زنجیر اره زنجیری را می‌توانید بخوانید.

چرا زنجیر اره موتوری از روی ریل خارج می‌شود؟

قبل و بعد از نصب زنجیر روی اره موتوری نگاه دقیقی به آن بیاندازید، در تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید، زنجیر به صورت اشتباه نصب شده است! اگر به تصویر دقت کنید سطح برنده قسمت تیغه زنجیر  رو به پشت است یعنی اگر شما اره را در دست گرفته باشید قسمت برنده و تیز تیغه به سمت شما است که این اشتباه است.

جهت اشتباه قسمت برنده تیغه اره زنجیری

در تصویر بعدی نحوه نصب درست زنجیر نمایش داده شده است که تیزی دندانه یا تیغه زنجیر اره موتوری به سمت جلو است نه پشت!

جهت صحیح قسمت برنده تیغه اره زنجیری

برای واضح‌تر شدن موضوع به تصویر نمای نزدیک زنجیر نصب شده در تصویر زیر نگاه کنید، دقیقا همان‌جایی که نور فلش دوربین روی عکس افتاده است. لبه براقی که در عکس مشاهده می‌کنید، قسمت برنده و تیز تیغه زنجیر اره موتوری است. اگر این لبه براق به سمت پشت باشد، در حقیقت شما آنرا اشتباه نصب کرداید و باید منتظر در رفتن زنجیر باشید. در این حالت بدون فوت وقت باید زنجیر را از روی قسمت ساطوری جداکرده و آنرا به صورت صحیح نصب کنید.

جهت صحیح قسمت برنده تیغه اره زنجیری

باز کردن گره زنجیر اره موتوری در چهار مرحله

یکی از مشکلاتی که برخی کاربران گزارش کرده‌اند گره خوردن زنجیر اره موتوری است. این موضوع چندان غیرمعمولی نیست؛ وقتی که برای نخستین‌بار می‌خواهید زنجیر اره موتوری تازه خریداری شده را از بسته آن خارج کنید درحالی که زنجیر پیچ و تاب خورده است، یا وقتی زنجیر را برای تمیز کردن در ظرفی که محلول تمیز کننده در آن است قرار داده و وقتی می‌خواهید آن را بردارید پیچ و تاب خورده است. این پیچ و تاب‌ها اگر به درستی باز نشود ممکن است زنجیر را خراب کند. بنابراین در ادامه این چهار مرحله را پیگیری کنید تا راه‌حل این کار را دریابید:

 • زنجیر را روی یک سطح صاف گذاشته و آنرا روی همان سطح صاف پخش کنید.
مرحله اول باز کردن گره زنجیر اره زنجیری
 • وقتی مرحله را انجام دادید شاهد چند حلقه کوچک و چند حلقه یا دایره بزرگ خواهید بود.
مرحله دوم باز کردن گره زنجیر اره زنجیری
 • عمل پخش کردن را ادامه دهید تا اینکه دایره‌ها یا حلقه‌های پایینی باز شود.
مرحله سوم باز کردن گره زنجیر اره زنجیری
 • دایره‌های بالا را نیز حرکت داده تا باز شوند در این حالت شاهد یک تصویر تخم مرغی شکل یا بیضی خواهید بود؛ حالا زنجیر شما آماده نصب روی قسمت ساطوری اره زنجیری است.
مرحله چهارم باز کردن گره زنجیر اره زنجیری

منبع:

www.popularmechanics.com

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد نظرات 18

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  Click outside to hide the compare bar
  Compare