0
تخفیف ها و فروش ویژه
نکات ایمنی در هنگام سمپاشی خانه 16 فروردین ماه
در این مقاله می خوانیم

اگر از وجود سوسک‌های ریز و درشت، حشرات موذی مثل ساس و پشه و غیره در منزل کلافه شده‌ید، راهکار پیش روی شما یک چیز است، سمپاشی! خیلی از خانه‌ها و منازل به ویژه در برخی فصول مانند بهار و تابستان محل مناسبی برای وجود حشرات و سوسک‌ها است. حتی در فصول دیگر سال به ویژه کسانی که دارای گل و گیاه در منازل هستند ممکن است شاهد برخی حشرات باشند، این حشرات گاهی آسیبی برای انسان ندارند اما گاهی برخی از آن‌ها دارای نیش بوده و آزاردهنده هستند، سایر حشرات نیز که خطر جانی برای انسان ندارند قطعا وجودشان می‌تواند آزار دهنده باشد. در این مطلب نکاتی که باید بعد از سمپاشی منازل به وسیله سمپاش به خاطر داشته باشید را بیان می‌کنیم.

نکته اول


سمپاش خود را کاملا تمیز کنید

برای سمپاشی منازل شما دو راهکار دارید، یا از شرکت‌هایی که خدمات سمپاشی ارائه می‌دهند بخواهید که کار سمپاشی منزل‌تان را انجام دهد یا اگر خودتان بخواهید این کار را انجام دهید باید از یک سمپاش استفاده کنید. برای خرید سمپاش مناسب می‌توانید از بین انواع سمپاش دستی 2 لیتری، سمپاش 5 لیتری یا سمپاش 8 لیتری یک مورد را انتخاب و خریداری کنید که برای استفاده در منازل کافی است. اگر سمپاش مناسب این کار را ندارید می‌توانید از این قسمت انواع سمپاش‌ها را مشاهده و بهترین سمپاش را خریداری کنید.

بعد از اینکه از سمپاش استفاده کردید، حتما درب مخزن را باز کرده و داخل آن را با مواد شوینده بشویید، لانس آنرا نیز با همین مواد کاملا بشویید تا هیچگونه سمی باقی نماند.

نکته دوم


تا خشک شدن نقاط سمپاشی شده صبر کنید

بعد از سمپاشی خانه، اجازه دهید نقاطی که سمپاشی شده است کاملا خشک شود. در زمانی که سموم خشک نشده اجازه ندهید فرزندان‌تان به این نقاط بروند. این مواد ممکن است باعث مسمومیت شود بنابراین هرگز تازمانی که سموم خشک نشده به این نقاط پا نگذارید.

نکته سوم


برای تمیز کردن خانه عجله نکنید

بعد از اینکه سمپاشی خانه به وسیله سمپاش به پایان رسید، به سرعت به سراغ اینکه بخواهید خانه را تمیز کنید نروید. سموم برای اثرگذاری باید مدتی در این نقاط و نواحی باقی بماند، حداقل یک روز صبر کنید تا سم در این نقاط بماند بعد از آن بدون استفاده مستقیم دست و با بهره‌گیری از وسایلی مانند تی نخی دسته دار کف خانه را تمیز کنید. همچنین به هنگام این کار بهتر است از دستکش ظرفشویی استفاده کنید تا هیچگونه سمی به سطح پوست شما تماس پیدا نکند.

نکته چهارم


روش‌های از بین بردن بوی سمپاشی در خانه

بعد از اینکه سمپاشی منزل به وسیله سمپاش به پایان رسید، یکی از چیزهایی که آزاردهنده است بوی سم است، بوی سموم می‌تواند مسمومیت زا باشد، بنابراین باید فکری به حال از بین بردن بوی سمپاشی کرد. حتی ممکن است برخی لوازم خانه مانند مبل و صندلی یا حتی لباس‌ها نیز بوی سم بگیرند؛ برای اینکه بوی آزاردهنده سموم را از بین ببرید باید موارد زیر را انجام دهید:

از بین بردن بوی سمپاشی از روی لباس با استفاده از سرکه

برای اینکه بوی سمومی که روی لباس نشسته است را از بین ببرید می‌توانید یکبار با استفاده از ماشین لباسشویی لباس‌های خود را بشویید، فقط کافی است 500 سی سی یا یک فنجان سرکه به مواد شوینده اضافه کنید.

استفاده از جوش شیرین برای کف خانه

برای اینکه بوی سمی که روی کف خانه مانده است را از بین ببرید، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل یک لیتر آب اضافه کنید و آنرا کاملا به هم بزنید، سپس با استفاده از تی نخی، نقاطی که به وسیله سمپاش، سمپاشی شده است را تی بکشید.

اسپری خوش بو کننده استفاه کنید

از اسپری‌های خوش بو کننده که رایحه‌های مختلف و خوبی دارند برای خانه استفاده کنید. روزی دو بار خانه را به همین روش، اسپری کنید تا بوی بد سموم بعد از سمپاشی با استفاده از سمپاش از بین برود.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 2.8 / 5. تعداد نظرات 4

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

    ثبت نظر جدید

    پاسخ دهید

    امتیاز شما به مقاله

    Click outside to hide the compare bar
    Compare