بهترین ست کنترل پمپ آب (راهنمای انتخاب)

بهترین ست کنترل پمپ آب

می‌دانید انتخاب بهترین ست کنترل پمپ آب شبیه چیست؟ مثل تهیه بهترین گلس و قاب برای گوشی است، هر چیزی بخرید گوشی کار می‌کند؛ اما اگر یکبار از دست شما بیافتد، کار تمام است! حالا شما چه بهترین اتوماتیک پمپ آب را بخرید، چه نخرید، پمپ کار خودش را انجام می‌دهد؛ اما سوال اینجاست با چه کیفیتی؟

این مطلب یک دایره المعارف ست کنترل پمپ آب است از مارک گرفته تا ست کنترل برای ۵ طبقه (و سایر طبقات مثل 4 و 6 و …) بهترین‌های این محصول برای طبقات مختلف [4 طبقه، 5 طبقه و 6 طبقه] را بررسی کردیم.

اگر قصد تهیه این محصول را دارید ولی حوصله خواندن این مطلب را ندارید، با این شماره تماس بگیرید: 02133903380

بهترین ست کنترل پمپ آب (راهنمای انتخاب)
نمونه نصب شده یک ست کنترل روی پمپ آب

چرا باید بهترین ست کنترل پمپ آب را بخرید؟

کلید اتومات دستگاهی است که برای تنظیم فشار آب روی پمپ‌های خانگی متصل می‌شود. در واقع این دستگاه باعث می‌شود پمپ به‌صورت اتوماتیک کار کند.

علیرغم اینکه ست‌کنترل‌ها قیمت چندانی ندارند؛ اما کارایی بسیار زیادی دارند. به همین خاطر فروش آن در طول سال بسیار بالا است و تقاضا برای این محصول با توجه به فشار کم آب در اکثر آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها رشد چشمگیری داشته است.

برای تهیه این محصول شما باید به نکات ویژه‌ای توجه کنید وگرنه بهترین اتومات پمپ آب را پیدا نخواهید کرد. این نکات به شما کمک می‌کند اگر ساکن آپارتمان هستید، بهترین ست کنترل برای طبقات بالا را بیابید.

اگر مدیر یک ساختمان هستید، اگر صاحب یک ویلا هستید و به هر دلیلی به دنبال دستگاهی هستید که فشار آب را تنظیم و کنترل کرده و پمپ را اتومات کند با ما همراه باشید.

بهترین اتوماتیک پمپ آب و اجزای آن

بهترین اتوماتیک پمپ آب و اجزای آن

اگر بخواهید بهترین ست کنترل پمپ آب خانگی را تهیه کنید باید ابتدا اجزا آنرا بشناسید، چون بدون شناخت یک جای گار می‌لنگد!

اجزای این تجهیز الکترونیکی و دیجیتالی عبارتند از:

 1. پیچ تنظیم فشار
 2. بدنه بالا
 3. فشار سنج
 4. بدنه میانی
 5. پنل بورد
 6. بدنه پایین
 7. بورد سیرکیوت
 8. لاستیک ای.پی.دی.ام
 9. فنر فشار

نحوه عملکرد ست کنترل به چه صورت است؟

استفاده از آب لوله کشی بعضی مواقع با معضلاتی همراه است. یکی از معضلات همیشگی آب‌لوله‌کشی، شدت جریان آب است. حتماً شما هم با این معضل فشار آب به‌ویژه اگر ساکن یکی از طبقات بالایی آپارتمان باشید مواجه شدید و دنبال پاسخ به این سوال بودید که راهکار حل مشکل فشار آب در طبقات بالا چیست؟

این معضل به‌ویژه برای استحمام و دوش گرفتن بسیار به چشم می‌آید که گاهی فشار آب آن‌قدر کم است که آب‌گرم‌کن‌های دیواری روشن نمی‌شود و آب برای استحمام سرد است.

همان گونه که پیش‌ازاین نیز توضیح دادیم ست کنترل 2 کار عمده می‌کند:

 1. اتومات کردن پمپ آب
 2. تنظیم و کنترل فشار پمپ آب

1- اتومات کردن پمپ

نحوه کارکرد ست کنترل به این شکل است که وقتی شما آن را روی پمپ آب متصل کرده و دو شاخه را به برق متصل می‌کنید، این دستگاه با داشتن یک بورد الکتریکی که به قسمتی به نام دیافراگم وصل است، فشار و جریان آب را تنظیم می‌کند. وقتی آب با فشار زیاد یا کم به این دیافراگم برخورد می‌کند بورد الکتریکی فعال شده و با ارسال جریان الکتریسیته به پمپ آن را روشن می‌کند.

به این ترتیب زمانی که شما شیر آب را باز می‌کنید، این فرایند تکرار شده و ست کنترل، پمپ آب را روشن می‌کند و زمانی که شیر را ببندید، جریان برق قطع شده و پمپ خاموش می‌شود. به‌این‌ترتیب دیگر لازم نیست تمام مدت پمپ شما روشن باشد.

2- کنترل فشار پمپ

وظیفه دوم این تجهیز تنظیم و کنترل فشار پمپ آب است. برای اینکه بتوان بهترین استفاده از ست کنترل را داشته باشید باید به این نکته توجه کنید فشار جریان آب داخل پمپ همواره باید بیشتر از فشار دستگاه ست کنترل باشد.

ازآنجایی‌که لوله‌کشی آب شهری دارای فشار قابل قبول برای این دستگاه است بنابراین در 99 درصد مواقع فشار جریان آب از فشار تنظیم شده به‌وسیله ست کنترل بیشتر است.

برای تنظیم ست کنترل پمپ آب، صفحه‌ای روی آن قرار دارد که شما می‌توانید اقدام به کنترل و تنظیم فشار کنید. روی این صفحه دکمه‌ای وجود دارد که میزانی از فشار از کم به زیاد روی آن درج شده است؛ معمولاً این میزان بین 2 بار تا 10 بار است. شما کافی است برای تنظیم فشار، کلید را روی فشار مدنظر قرار دهید.

بهترین ست کنترل برای طبقات بالا

بررسی بهترین ست کنترل برای طبقات بالا

مانند هر دستگاه دیگری ست کنترل نیز انواع مختلفی دارد؛ به طور کلی ست کنترل‌ها در 3 دسته جای می‌گیرند:

 1. ساده و بدون پیچ تنظیم
 2. دارای پیچ تنظیم
 3. دارای منبع تحت فشار

در ادامه هر کدام را بررسی می‌کنیم:

1- ساده و بدون پیچ تنظیم

این ست کنترل‌ها فاقد پیچ قابل تنظیم فشار هستند و بر اساس فشار ثابت طراحی شده‌اند. یعنی برای فشار آبی طراحی شده‌اند که به‌عنوان‌مثال کمتر از 2 بار نباشند. هزینه‌ای که بابت این مدل پرداخت می‌کنید ارزان‌تر از بقیه محصولات است و معمولاً برای باغ‌ها و ویلاها و همچنین برای پمپ‌ها 0.5 اسب بخار مناسب است.

2- مجهز به پیچ تنظیم

این مدل متدوال‌ترین دستگاهی است که مورد استفاده اکثر کاربران قرار می‌گیرد و با داشتن پیچ تنظیم به شما امکان تنظیم و کنترل فشار آب را خواهد داد.

اگر قصد تهیه این محصول دیجیتال را دارید [و اگر توصیه ابتدای این مطلب را جدی گرفتید] بی‌خیال مدل‌های بدون پیچ تنظیم شده و سراغ همین ست کنترل‌های با پیچ تنظیم بروید. بهترین اتومات پمپ آب دستگاهی است که حداقل پیچ تنظیم داشته باشد.

این دستگاه‌ها فروش بالایی دارند و از حق نگذریم، باید آن‌ها را دسته بهترین اتوماتیک پمپ آب قرار داد. برندهای مختلف و زیادی در بازار وجود دارد ولی اگر دنبال این هستید که بدانید بهترین مارک این ست کنترل‌ها کدام است بد نیست چند محصول زیر را مشاهده کنید.

3- مدل مجهز به مخزن هیدروتانک

برخی اتوماتیک‌ها دارای یک مخزن یا منبع تحت‌فشار هستند که به مخزن هیدروتانک شهرت دارند. از این مدل برای ساختمان‌هایی که تعداد طبقات آن زیاد است استفاده بیشتری می‌شود.

این دستگاه هم برندهای مختلفی دارد؛ اما بهترین برند این دستگاه‌ها چند مدل است که یکی از آن‌ها برند pentax است که ایتالیایی است و کیفیت خوبی دارد. ولی فقط همین یکی نیست و برندهای دیگری هم هستند که واقعا از نظر کیفی عالی بوده و می‌توان روی آن‌ها هم حساب باز کرد.

ست کنترل برای ۵ طبقه

گام‌به‌گام تهیه بهترین مارک اتومات پمپ آب

خب، برویم سراغ اصل مطلب، بعد از آشنایی کلی با دستگاه ست کنترل حالا به سراغ نکاتی خواهیم رفت که به هنگام خرید دستگاه ست کنترل باید از آن‌ها باخبر باشید.

1- تطابق اندازه دهانه ست کنترل با پمپ

دهانه ورودی و خروجی پمپ و ست کنترل باید هم اندازه باشدُ به عنوان مثال اگر دهانه خروجی پمپ آب خانگی شما 1 اینچ است، ست کنترل نیز باید 1 اینچ باشد که امکان نصب آن روی پمپ وجود داشته باشد.

انواع این دستگاه الکترونیکی دارای دهانه ورودی و خروجی در انواع سایزها به شرح زیر هستند:

 • نیم اینچ
 • 1 اینچ
 • 1.5 اینچ
 • 2 اینچ

از آنجایی که بیشترین پمپ‌های آب خانگی 1 اینچ هستند بنابراین ست کنترل‌هایی که دهانه ورودی و خروجی آن‌ها 1 اینچ است فروش بیشتری دارند.

با این حال شما باید به پمپ خود توجه کنید. در هنگام تهیه این محصول مشخصات پمپ خود را به فروشنده بگویید تا محصول مناسب پمپ خود را خریداری کنید.

2- ست کنترل قابل تنظیم بخرید نه ساده

همانطور که قبلا هم گفتیم نمونه‌ها و مدل‌های مختلفی از این محصول وجود دارد که یک مدل ساده و بدون پیچ تنظیم و دیگری با پیچ تنظیم است. خیلی ساده و صریح باید بگوییم مدل‌هایی که پیچ تنظیم ندارد را نباید خرید!

چون این مدل‌ها تنظیمات اتوماتیک ندارند بلکه به صورت دیفالت روی یک سری تنظیمات ست شده است، طبیعتا فروش این مدل‌ها کمتر هم است چون همه از محدودیت بدشان می‌آید. بنابراین باز هم تاکید می‌کنیم بهترین مارک ست کنترل پمپ آب چه ایرانی و چه خارجی قطعا مدل‌هایی که پیچ تنظیم دارند بوده نه آن‌ها که ندارند.

3- توجه به حداکثر فشار و آمپر

ست کنترل‌ها چه آن‌هایی که دارای پیچ تنظیم هستند و چه آن‌هایی که فاقد این امکان هستند، از 2 واحد حداکثر فشار و حداکثر آمپر برخوردار هستند. برای مشخص‌شدن این میزان روی قسمت بدنه ست کنترل این موارد درج شده است.

4- تناسب بین ست کنترل و توان پمپ آب

اگر شما بهترین ست کنترل از بهترین برند را هم بخرید اما تناسبی بین توان پمپ با کلید اتومات وجود نداشته باشد، بی‌فایده است.

انواع پمپ خانگی دارای توان و قدرتی است که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. بیشتر پمپ‌های آب آپارتمانی یا خانگی دارای توانی بین نیم اسب بخار تا 4 اسب بخار هستند؛ بنابراین به هنگام تهیه اتومات پمپ حتماً باید توان پمپ آب خود را به فروشنده اعلام کنید.

هم روی پمپ و هم روی ست کنترل مشخصات فنی آن‌ها درج شده است، اگر خودتان هم متوجه نشدید از فروشنده بخواهید شما را راهنمایی کنید، برای این کار با شماره 02133903380 تماس بگیرید.

5- تناسب دستگاه با درجه حرارت آب

مورد دیگری که باید به آن در هنگام خرید ست کنترل توجه کنید، درجه حرارت آب است، این میزان نیز روی بدنه ست کنترل درج شده است.

معمولاً انواع ست کنترل، حرارت بین 40 تا 70 درجه را تحمل می‌کنند؛ بنابراین اگر آبی که از پمپ عبور می‌کند دمای بالایی دارد باید ست کنترلی تهیه کنید که میزان درجه حرارت آن بالاتر باشد. این ویژگی به‌ویژه برای استخرها و غیره اهمیت بیشتری دارد.

ست کنترل برای طبقات بالا چی بخریم؟

روزانه افراد زیادی با ابزارینو تماس می‌گیرند و می‌پرسند مثلا ست کنترل برای ۵ طبقه چی بخریم؟ این سوال هم درست است، هم مهم. اساسا کلید اتوماتیک دیجیتال پمپ برای ساختمان‌های بلند طراحی نشده است. یعنی اگر ساختمان شما بیش از 7 طبقه است، توصیه می‌کنیم برای اجرای یک سیستم آبرسانی درست حتما از یک مشاوره فنی کمک بگیرید.

اما برای اینکه بدانید بهترین ست کنترل برای طبقات بالا چه دستگاه‌هایی هستند جدول زیر را ببینید:

برند ست کنترل تناسب با توان پمپ تناسب با طبقات ساختمان
ست کنترل آیمر (imer)مناسب پمپ‌های 2 اینچ و 2 اسبست کنترل برای ۶ طبقه
ست کنترل دلتا (delta)مناسب پمپ‌های 1.5 اسب بخارمناسب ساختمان‌های 3 و 4 طبقه
ست کنترل ویگو (wego)مناسب پمپ‌های نیم تا 4 اسبست کنترل برای ۵ طبقه
ست کنترل ایکار (Icar)مناسب پمپ‌های 1 و 1.5 اسب بخارمناسب ساختمان‌های 3 و 4 طبقه
ست کنترل سئوکامناسب پمپ‌های 1 و 1.5 اسب بخارمناسب ساختمان‌های 2 تا 4 طبقه
ست کنترل فلو (flow)مناسب پمپ‌های 1 و 1.5 اسبمناسب ساختمان‌های 2 تا 4 طبقه
جدول بهترین ست کنترل برای طبقات بالا از 2 تا 5 طبقه

بهترین ست کنترل پمپ آب ایرانی

ست کنترل چیز چندان پیچیده‌ای نیست و ساختار ساده‌ای دارد، برای همین انواع ایرانی این محصول هم در بازار هست؛ حتما در بین ایرانی‌ها نیز محصولات خوب پیدا می‌شود، البته برخی به اسم ایران بوده ولی در واقع ساخت چین است که با نام برند یک شرکت به فروش می‌رسد.

همانطور که گفتیم اجناس ایرانی مختلفی وجود دارد که قیمت مقرون به صرفه‌تری هم دارند؛ اما اگر به صورت دقیق می‌خواهید بدانید که بهترین ست کنترل پمپ آب ایرانی کدام است با کارشناس ابزارینو مشورت کنید: 02133903380

بهترین مارک اتومات پمپ آب در ابزارینو

ابزارینو یک فروشگاه تخصصی تجهیزات ساختمانی و کشاورزی است، یکی از محصولات ما نیز همین دستگاه اتومات پمپ است که شما می‌توانید به بهترین قیمت بازار آنرا از ما تهیه کنید. ما در مجموعه ابزارینو همیشه سعی داریم تا بهترین مارک اتومات پمپ آب را موجود کرده و با قیمت مقرون به صرفه به دست مشتریان برسانیم.

ما در این مطلب سعی کردیم بهترین محصولات را به شما معرفی کنیم، امیدواریم در این مسیر توانسته باشیم کمکی هرچند کوچک به شما کرده باشیم.

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا 164

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

2 پاسخ به “بهترین ست کنترل پمپ آب (راهنمای انتخاب)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت