ارسال رایگان به سراسر کشور (خرید بالای 5میلیون تومان)

لوگو ابزارینو
0
تخفیف ها و فروش ویژه
بتونیر دست دوم 3 آذر ماه
در این مقاله می خوانیم

در این وضع و اوضاع خراب اقتصادی که همه ما با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم رفتن به سراغ لوازم دست‌دوم یک راهکار و پیشنهاد است، در این میان در حوزه تجهیزات ساختمانی خیلی از افراد به دنبال بتونیر دست‌دوم هستند، ما این مطلب را به دو بخش تقسیم کردیم، در بخش اول به این موضوع می‌پردازیم که چرا نباید بتونیر دست‌دوم خرید و در قسمت بعدی به شما خواهیم گفت که اگر چاره دیگری نداشتید و در نهایت عزم خودتان را جزم کردید که میکسر بتونیر دست‌دوم بخرید چه نکاتی را باید رعایت کنید تا سر مبارکتان در این وضع و اوضاع وانفسا کلاه نرود! ما از همین‌الان اعلام می‌کنیم ابزارینو در این مطلب دوست و مشاور شما است و می‌خواهد جلوی «چه اشتباهی کردم»های شما را بعد از خرید بگیرد. پس با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

بخش اول


چرا بهتر است بتونیر دست دوم نخریم؟

همین اول بگوییم که اگر یک بتونیر تروتمیز و کارنکرده‌ای پیدا کردید که دست یک خانم دکتر بوده و با آن فقط تا مطلب رفته و برگشته، درنگ نکنید و بتونیر خانم دکتر را بخرید! اما از بخت بد، بتونیر ابزار کار هیچ خانم دکتری نیست، بلکه محل کار این ماشین غول‌پیکر، سرِ ساختمان است و قاطی سیمان و بتن و شن و ماسه و ازآنجایی‌که معمولاً هیچ کارگری دلش به حال این دستگاه نمی‌سوزد، معمولاً تا زمان سوزاندن میکسر بتن از آن کار کشیده و در نهایت رُس آن را می‌کشند؛ به همین خاطر کارفرمای محترم تصمیم می‌گیرد بتونیر دست‌دوم خود را به دیوار بکوبد تا یکی مثل شما پیدا شده و به دنبال بتونیر دست‌دوم دیوار بگردد و دستگاه را به شما غالب کند! هرچند این نگاه بدبینانه‌ای است اما واقعیت همین است که اکثر بتونیرهای دست‌دوم دیوار همین وضع را دارند؛ بیایید از یک داستان واقعی شروع کنیم:

یک- خرید بتونیر دست دوم توسط آقای بیچاره!

یک روز که ما در دفتر ابزارینو نشسته بودیم یک آقایی زنگ زد و قیمت انواع قطعات مرتبط با بتونیر را سوال می‌کرد؛ چند ساعت بعد دوباره تماس گرفت و درباره تعمیر بتونیر سوال کرد، بار سوم از ما درباره قیمت میکسر بتن برقی دست‌دوم پرسید و در نهایت دفعه سومی که تماس گرفت از ما یک تخفیف خوب خواست تا دستگاه میکسر بتنش را تعمیر کنیم. آقای بیچاره از ما یک سوال مهم پرسید؛ اینکه بتونیر تعمیری چند وقت برایش کار می‌کند؟!

یک ضرب‌المثل قدیمی وجود دارد که تقریباً در همه دنیا شناخته شده است، اما هر کشوری باتوجه‌به فرهنگ خود یک‌جور آن را بیان می‌کند. این ضرب‌المثل می‌گوید «یک پرنده در دست بهتر از دو پرنده روی درخت است!» معادله خیلی ساده است، این ضرب‌المثل بین‌المللی به شما می‌گوید داشتن یک فرصت نقد بهتر از صد فرصت نسیه است، دارابودن یک دستگاه نو و دست‌اول بهتر از یک دستگاه معیوب دست‌دوم است.

آقای بیچاره در نهایت مجبور شد هزینه‌ای خیلی بیشتر از زمانی که می‌توانست یک بتونیر دست‌اول و نو داشته باشد پرداخت کند تا یک بتونیر دست‌دوم را قابل‌استفاده کند. یک محاسبه سرانگشتی کافی است تا بدانید چرا این مشتری عزیز دچار ضرر شده است:

 • پرداخت هزینه بابت خرید بتونیر دست دوم
 • پرداخت هزینه بابت تعمیر و تعویض لوازم میکسر بتن برقی دست دوم

سرجمع هزینه‌های پرداخت شده بابت این دستگاه تقریباً همان مقداری شد که این آقا می‌توانست یک بتونیر نو بخرد. البته این امر همیشه صادق نیست و ممکن است گاهی وقت‌ها خانم دکترها هم تصمیم به فروش بتونیر دست‌دوم خود بگیرند!

اگر تا اینجای مطلب قانع شده‌اید که خرید بتونیر دست‌دوم فایده‌ای که ندارد هیچ، بلکه ضرر هم دارد و به فکر خرید یک بتونیر نو و سالم و البته بی‌صدا افتاده‌اید حتماً مطلب راهنمای خرید بتونیر را که لینک آن را در زیر قرار دادیم بخوانید:

راهنمای انتخاب بتونیر حتما بخوانید: نکاتی برای کسانی که می‌خواهند یک بتونیر نو و دست اول بخرند

دو- بتونیر دست دوم یعنی بتونیر فرسوده؛ همین!

وب فارسی پر شده از کلیدواژه‌هایی مثل قیمت بتونیر دست‌دوم تبریز یا قیمت میکسر بتن دست‌دوم نیشابور، خیلی از مخاطبان ما هم در تماس با کارشناسان فروش ابزارینو درباره قیمت بتونیر دست‌دوم اصفهان و قیمت بتونیر 250 لیتری دست‌دوم سوال می‌کنند؛ اما پاسخ ما به تمام این عزیزان یک چیز است و آن هم اینکه ما مرکز فروش بتونیر دست‌دوم نیستیم؛ چراکه بیشتر میکسربتن‌های دست‌دوم فرسوده و اعتبار خراب کن هستند و ما حاضر نیستیم اعتبار خود را پای ارائه محصولات بی‌کیفیت هزینه کنیم؛ بنابراین ابزارینو اقدام به فروش بتونیر دست‌دوم نمی‌کند.

به قول یکی از کارگران ساختمانی، خلاطه یک دستگاه خاک‌برسری است و دائماً با خاک و سنگ و سیمان و بتن سروکار دارد و دستگاه‌هایی هم که با این مواد در ارتباط هستند استهلاک بالایی دارند؛ پس ریسک خرید بتونیر دست‌دوم خیلی بالا است، از طرفی این دستگاه از قطعاتی مثل موتور بنزینی یا برقی، دیگ، شاسی، لاستیک‌ها، دنده‌ها و برخی قطعات دیگر تشکیل شده است که امکان خرابی آن‌ها در صورت استفاده نادرست و عدم نگهداری صحیح وجود دارد.

دلایل دیگری که با دانستن آن‌ها باید قید خرید بتونیر دست دوم را بزنید:

 • نازک شدن دیگ بتونیر
 • شکستگی دنده‌های میکسر بتن
 • استهلاک بالای موتور بنزینی بتونیر
 • روغن‌ریزی و روغن‌سوزی موتور بنزینی خلاطه
 • سنگین شدن دیگ به دلیل چسبیدن بتن

علاوه بر اینها شما نیاز به تمیزکردن دیگ دارید، اگر به هر دلیل بتونیر دست‌دوم خریدید و خواستید دیگ آن را تمیز کنید، مطلب زیر را بخوانید:

دیگ بتونیر را چگونه تمیز کنیم حتما بخوانید: 6 مرحله کاربردی و ساده برای تمیز کردن دیگ بتونیر

بخش دوم


نکاتی که در هنگام خرید بتونیر دست دوم باید بدانید

اگر بخش اول را خوانده‌اید ولی به هر علتی پیگیر خرید بتونیر دست‌دوم هستید، ما سر قولمان هستیم و به‌عنوان مشاور شما عمل می‌کنیم و به شما خواهیم گفت در هنگام خرید بتونیر به چه نکاتی باید توجه کنید؛ بی‌درنگ بیایید برویم سر اصل مطلب:

یک- حتما از خانم دکتر بتونیر بخرید!

گرچه این موضوع یک اصطلاح و یک مزاح و شوخی است؛ اما واقعاً از افرادی خرید کنید که دستگاه را سالم نگه‌داشته باشند و افراد متعهدی باشند. به‌این‌ترتیب هم با شما بیشتر راه می‌آیند و سر قیمت تخفیف می‌دهند و هم نمی‌خواهند دستگاه معیوب خود را به شما بیندازند.

دو- دیگ بتونیر را چک کنید

دیگ بتونیر یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این دستگاه است، معمولاً بتونیرهای دست‌دوم دیگ‌های خراب، قور یا سوراخ دارند. برخی هم برای اینکه سوراخ دیگ را بپوشانند دو کار می‌کنند:

 • دیگ با ورق آهن چهل تکه دوزی شده!

البته اگر این کار را کرده باشند انسان‌های با انصافی هستند و می‌توانید روی اینکه دیگ برای شما کار می‌کند حساب کنید.

 • دیگ با بتن و سیمان درزگیری شده است!

این افراد احتمالاً در دوران تدریس خیلی تحت تأثیر افسانه پطرس فداکار بوده‌اند و فکر کرده‌اند که می‌شود با یک انگشت سوراخ سد را بست یا یک سد با یک سوراخ به‌اندازه قطر یک انگشت می‌شِکند.

سه- موتور میکسر بتن دست دوم را امتحان کنید

خیلی از بتونیرهای دست‌دوم مشکل موتوری دارند. خیلی از افراد کاری به کار روغن‌موتور ندارند، به همین خاطر مدت‌ها بدون روغن یا با روغن فرسوده کار می‌کنند که این کار موجب شاتون زدن موتور می‌شود. موتورهای برقی هم به دلیل استفاده از بتونیر در محیط‌های مرطوب معمولاً سیم‌پیچی‌های نیم‌سوز دارند که باعث می‌شود موتور ضعیف کار کند. البته اگر موتورهای خارجی و اصلی روی دستگاه باشد تا حدودی می‌تواند خیالتان راحت باشد.

چهار- از دنده‌های بتونیر غافل نشوید

دنده‌های بتونیر، حُکم ریل قطار را دارد، اگر ریل خراب باشد، قطار هم نمی‌تواند حرکت کند. امکان دارد در طول مدت کار با بتونیر، دنده‌ها خراب یا خورده شده باشند این کار هم موجب افزایش صدای میکسر بتن و هم موجب لنگ زدن دیگ و در نتیجه فشار آمدن به موتور می‌شود.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد نظرات 7

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Price
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Attributes
  • Custom attributes
  • Custom fields
  برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
  مقایسه
  Compare ×
  Let's Compare! Continue shopping