راهنمای انتخاب موتوربرق

راهنمای انتخاب موتور برق

موتوربرق یا ژنراتور دستگاهی کاربردی برای تولید برق است. این دستگاه تضمین می‌کند که کار و زندگی شما در زمان قطعی برق به روند طبیعی خود ادامه دهند؛ همچنین این دستگاه گزینه‌ای عالی برای مکان‌هایی است که امکان استفاده از شبکه برق سراسری وجود ندارد. برای انتخاب موتوربرق مناسب، لازم است به چند فاکتور مهم توجه داشته باشید. شیوه حمل‌ونقل، ابعاد، نوع سوخت، مجموع توان دستگا‌ه‌های متصل برحسب وات، بیشترین زمان کارکرد و تعداد خروجی‌ها از فاکتورهای مهم در زمان خرید موتوربرق هستند.

راهنمای انتخاب ژنراتور مناسب به شما کمک می‌کند تا بر اساس نیازی که دارید، بهترین مدل را خریداری کنید. چگونگی و نحوه انتخاب موتوربرق از جانب شما، تأثیر مستقیمی بر قیمت آن خواهد داشت. هدف نهایی این است که ژنراتوری بخرید که خیلی فراتر از نیازهای شما نباشد؛ از طرفی بتواند برق دستگاه‌های موردنظر شما را برای مدت‌زمان لازم تأمین کند.

مطمئناً شما هم بارها با مشکل قطعی برق مواجه گردیده‌اید. هنگامی که برق قطع می‌شود، یک ژنراتور می‌تواند به شما کمک کند تا خانه خود را گرم یا سرد نگه دارید، در آشپزخانه خانه خود به‌راحتی آشپزی کنید، تلفن خود را شارژ نموده و با کامپیوتر خودکار نمایید، در حقیقت ژنراتور باعث می‌شود شما هیچ موقع به‌واسطه قطعی برق به دردسر نیافتید.

همان‌طور که داشتن یک ژنراتور بسیار لذت‌آور و جذاب است، خرید آن می‌تواند یک پروسه چالش آور و پردردسر باشد. اما شما با کسب اطلاعات کامل می‌توانید این پروسه را کنترل و به محصول موردنظر، مطلوب و متناسب با نیاز خود دست یابید. در این قسمت ما یک راهنمای انتخاب موتوربرق ایجاد نموده و تمامی نکات حائز اهمیت در خرید یک ژنراتور را ذکر نموده‌ایم، تا شما را برای خرید محصول ایده‌آل خود راهنمایی نماییم. اگر شما هم این سؤال را دارید که چه موتور برقی بخرم، تا انتها با ابزارینو همراه باشید.

گام اول خرید موتوربرق


آنچه در این مطلب می‌خوانید:

چند نوع موتوربرق داریم؟

به‌طورکلی می‌توان انواع موتوربرق را در سه دسته‌بندی قرار دارد که عبارت‌اند از:

  1. انواع موتوربرق بنزینی
  2. انواع موتوربرق دیزلی یا دیزل ژنراتور
  3. انواع موتوربرق گازسوز

شناخته‌شده‌ترین نوع موتوربرق، همین موتوربرق بنزینی است که در اکثر فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد و اکثر مشتریان نیز به دنبال آن هستند. کارایی راحت، راه‌اندازی سریع و بی‌دردسر، استفاده در هر موقعیت و مکانی و تأمین برق کافی از جمله ویژگی‌های موتوربرق بنزینی است به همین خاطر بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است.

مدل دوم دیزل ژنراتور یا موتوربرق دیزلی است که با سوخت گازوئیل کار می‌کند. موتور این دستگاه قدرت بسیار بالایی دارد و اگر بخواهیم از نظر قدرت موتور برق‌ها را تقسیم‌بندی کنیم دیزل ژنراتور در صدر لیست قرار می‌گیرد. از موتوربرق دیزلی برای زمانی که استفاده مداوم از دستگاه داریم می‌توان بهره برد به همین دلیل اگر کار شما زیاد است حتماً موتوربرق دیزلی خریداری کنید. عیب موتوربرق دیزلی این است که در هوای سرد راندمان کاری کمتری دارد.

مدل سوم نیز موتوربرق گازی است که با سوخت گاز کار می‌کند، قدرت کمتری داشته و خیلی خریدار آن‌چنانی ندارد.

گام دوم انتخاب موتوربرق


ولتاژ مورد نیاز خود را محاسبه کنید

یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین نکات در خرید موتوربرق مناسب، انتخاب توان خروجی مناسبی است که جوابگوی نیاز شما باشد.

انتخاب موتور برق با توان مناسب

موتوربرق‌ها دارای توان مصرفی متفاوتی هستند. برای نمونه، موتوربرق‌های رده پایین حدود 2000 وات توان دارند؛ این در حالی است که مدل‌های میان‌رده بین 3500 تا 7500 وات و مدل‌های رده‌بالا بین 10000 تا 20000 وات (و بالاتر) توان مصرفی دارند. اختلاف قیمت این دستگاه‌ها بسیار زیاد است و گاهی به چند ده میلیون تومان هم می‌رسد. نحوه انتخاب موتوربرق مناسب باید به‌گونه‌ای باشد که توان مصرفی لازم را با حداقل قیمت تأمین کند.
در ابتدا لازم است تا توان مصرفی دستگاه‌هایی را که قرار است به ژنراتور متصل شوند، به طور دقیق محاسبه کنید. برای نمونه اگر قصد خرید موتوربرق خانگی را دارید، باید ولتاژ مصرفی دستگاه‌هایی مانند یخچال، تلویزیون، لامپ‌ها، پمپ آب و کولرگازی را محاسبه کنید. حالا با جمع توان‌های مصرفی، حداقل توان لازم برای موتوربرق را می‌دانید. در مورد کارگاه‌های صنعتی، باغ‌ها، زمین‌های کشاورزی، ساختمان‌سازی، ادارات، بیمارستان‌ها و… نیز به همین ترتیب عمل کنید.

اگر موتوربرق بیش از حد بزرگ باشد، هم از نظر قیمت گران‌تر است و هم از نظر کارایی مطابق با نیاز شما نیست و از طرفی اگر خیلی کوچک باشد، ممکن است به خروجی مناسبی که مدنظرتان است دست نیابید و در طولانی‌مدت به علت فشار زیاد روی موتوربرق باعث کاهش طول عمر دستگاه می‌شود.

بیشتر لوازم الکتریکی و موتورها دارای یک برچسب یا دفتر راهنما هستند که میزان برق مصرفی را نشان می‌دهد:

اگر دستگاه شما برچسب نمایش ولتاژ باشد، موارد زیر را نشان می‌­دهد:

  • وات – این مقدار بر حسب کیلووات نشان داده می‌شود.
  • اسب بخار – این یک مقیاس قدیمی است. این مقدار ضرب در ۷۴۶ برابر با مقدار وات می‌شود.

اگر دستگاه، برچسب نمایش ولتاژ نداشت، هیچ جای نگرانی نیست فقط کافی است به جدول زیر مراجعه کنید و وات مصرفی دستگاه‌های خود را پیدا کنید.

گام سوم انتخاب موتوربرق


انتخاب موتوربرق بر اساس سوخت مصرفی

برای خیلی از خریداران، سوخت مصرفی موتوربرق مهم‌ترین فاکتور خرید محسوب می‌شود. موتوربرق‌ها بر اساس سوخت مصرفی به چند دسته تقسیم می‌شوند.

چگونه ولتاژ مصرفی لوازم برقی را محاسبه کنم؟

برای محاسبه به دو عدد نیاز داریم:

  1. وات مصرفی
  2. وات راه‌اندازی اولیه

وات مصرفی: مقدار برق مصرفی برای کار کردن لوازم و وسایل

وات راه اندازی اولیه: میزان برقی اولیه‌ای است که دستگاه از موتوربرق می‌گیرد تا راه‌اندازی شود. برای مثال دقت کردید وقتی لامپ‌های خانه روشن است سپس کولر آبی را روشن می‌کنیم کمی از نور لامپ‌ها برای ثانیه‌ای کم می‌شود؟ این همان ولتاژ راه‌اندازی اولیه است که کولر برای راه‌اندازی به آن نیاز دارد. در جدول زیر میزان ولتاژ اولیه برخی از لوازم برقی آورده شده است که می‌توانید ببینید و بر اساس آن اقدام به خرید موتوربرق کنید.

مثال (نیازمندی­‌های برق شما)
لوازم و وسایل مورد رنیازوات مصرفیوات راه‌اندازی اولیه
یخچال / فریزر6002200
تلویزیون240240
پمپ آب8001300
ماکروویو625625

کل وات موردنیاز من = مجموع وات مصرفی لوازم + بالاترین وات برای راه اندازی

گام چهارم انتخاب موتوربرق


انتخاب موتور برق با استارت مناسب

خیلی از موتوربرق‌های جدید دارای دکمه استارت هستند. روشن یا خاموش‌کردن دستگاه با این دکمه بسیار راحت است؛ اما اگر باتری ژنراتور ضعیف شده باشد، این دکمه کار نمی‌کند. بهتر است انتخاب موتوربرق خود را محدود به مدل‌هایی کنید که در کنار استارت، به‌صورت دستی یا با هندل هم روشن شوند. این مدل ژنراتورها را می‌توانید در هر شرایطی روشن کنید.

دسته دیگری از موتوربرق‌ها وجود دارند که مجهز به سیستم استارت اتوماتیک هستند. این موتوربرق‌ها قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی دارند؛ اما به‌محض قطعی برق، به‌صورت خودکار روشن‌شده و برق را به دستگاه‌های منزل یا محل کار شما می‌رسانند. نحوه انتخاب موتوربرق باید به‌گونه‌ای باشد که بیشترین امکانات متناسب با بودجه شما را فراهم کند. اگر برق محل کار یا زندگی شما مرتباً قطع می‌شود، استفاده انتخاب ژنراتور مناسبی که به طور خودکار روشن و خاموش شود، تصمیم هوشمندانه‌ای است.

موتوربرق بنزنی بخرم یا دیزل؟

ژنراتورهای بنزینی عمدتاً برای کار در مدت‌زمان طولانی با حداکثر بار طراحی نشده‌­اند. علاوه بر این، ژنراتورهای بنزینی، به دلیل طراحی ساده‌تر، ارزان‌تر از ژنراتورهای دیزلی هستند. ژنراتور دیزلی اولین‌بار برای کار در مدت‌زمان طولانی طراحی شده است. اما از سویی دسترسی به سوخت بنزینی راحت‌تر است بنابراین در هنگام خرید موتوربرق باید به این نکته توجه کنید که تهیه کدام سوخت برای شما راحت‌تر است و آیا کاری که از موتوربرق می‌خواهید به‌صورت مداوم است یا موقتی؟ میزان ساعت استفاده از موتوربرق در طول روز را در نظر بگیرید. این نکته برای کسانی که سؤال می‌کنند موتوربرق چند ساعت کار می‌کند اهمیت بیشتری دارد.

گفتنی است موتوربرق دیزلی صدای بیشتری دارد و آلایندگی آن نیز بیشتر است، بوی حاصل از سوخت دیزل نیز بیشتر است که ممکن است باعث آزار شما و اطرافیان شود؛ بنابراین به همه این نکات باید توجه کنید.

گام پنجم انتخاب موتوربرق

موتوربرق بنزینی

در این مدل موتوربرق، شاهد یک باک بنزین هستیم که سوخت درون آن ریخته می‌شود. ازآنجایی‌که بنزین در مقایسه با سایر سوخت‌های فسیلی آلودگی کمتری دارد و همیشه در دسترس است، موتوربرق‌های بنزینی بسیار محبوب هستند. با سوختن بنزین، گازهای سمی و خطرناکی تولید می‌شوند که برای سلامت انسان مضر هستند؛ بنابراین انتخاب موتوربرق بنزینی، فقط برای محیط‌های باز مناسب است و هرگز نباید در محیط‌های سرپوشیده استفاده شوند. این موتوربرق‌ها در مقایسه با مدل‌های دیزلی، آلودگی صوتی کمتری تولید می‌کنند.

موتوربرق دیزلی

خرید موتوربرق دیزلی زمانی منطقی است که نیاز به نیرو و توان خروجی بالایی باشد. این موتوربرق‌ها با گازوئیل کار می‌کنند؛ بنابراین آلودگی صوتی و دود زیادی تولید می‌کنند. نحوه نگهداری از این نوع ژنراتورها کاملاً اختصاصی بوده و نیاز به تخصص دارد. اگر به دنبال انتخاب ژنراتور مناسب برای محیط‌های شهری و خانگی هستید، ژنراتور دیزلی انتخاب مناسبی نیست.

موتوربرق گازسوز

این موتوربرق‌ها با گاز مایع یا گاز شهری کار می‌کنند. گاز سوختی پاک و کم‌خطر برای محیط‌زیست محسوب می‌شود. با انتخاب موتوربرق گازسوز برای تولید برق، هزینه مصرف سوخت کمتر شده و دستگاهی با طول عمر بالاتر خریداری می‌کنید. توجه داشته باشید که این موتوربرق توان کمتری در مقایسه با مدل‌های بنزینی و دیزلی دارد.

موتوربرق دوگانه‌سوز

نحوه انتخاب موتوربرق باید به‌گونه‌ای باشد که در هر شرایطی بتوان برق موردنیاز را با دستگاه خریداری‌شده تأمین کرد. موتوربرق دوگانه‌سوز دارای دو مخزن سوخت جداگانه برای بنزین و گاز مایع یا گاز شهری است. معمولاً این موتوربرق‌ها با گاز کار می‌کنند و با اتمام یا قطع شدن منبع انرژی، بنزین درون باک وارد چرخه سوخت‌رسانی می‌شود. اگر به دنبال خرید و انتخاب بهترین موتوربرق باشید، دوگانه‌سوز بودن از فاکتورهای مهم است. این موضوع را هم فراموش نکنید که برای خرید موتوربرق دوگانه‌سوز، تقریباً به دوبرابر بودجه موتوربرق بنزینی نیاز دارید.


موتوربرق برای مصارف کوچک و خانگی یا کارهای بزرگ و صنعتی؟

حتما این سوال که موتور برق چند لامپ روشن می کند برای شما هم پیش آمده است، این سوال مقدمه این پاسخ است که موتور برق

حتماً این سؤال که موتوربرق چند لامپ روشن می‌کند برای شما هم پیش‌آمده است، این سؤال مقدمه این پاسخ است که موتوربرق را برای چه کاری می‌خواهید، آیا کار شما خانگی است یا صنعتی؟ باید بتوانید به این سؤال دقیق پاسخ دهید. معمولاً برای مصارف خانگی، 5000-۷۰۰۰ وات برای برق‌رسانی نیاز است و باید متناسب با همین نیاز اقدام به خرید موتوربرق کنید.
بهترین گزینه برای مصارف خانگی موتوربرق کوچک بنزینی است.

حالا برای مصارف تفریحی مثل پارک یا اردوگاه، یا تجهیزات کوچک برقی، چه مقدار برق مصرف می­‌کنند؟ فعالیت­‌هایی با بار کم به طور متوسط 1000-۵۰۰۰ وات، برق نیاز دارد.

نحوه انتخاب موتوربرق خانگی

موتوربرق‌ها می‌توانند در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، مغازه‌ها، ادارات و شرکت‌ها، خانه‌های مسکونی، زمین‌ها و باغ‌های کشاورزی، معادن، پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز و… استفاده شوند. دراین‌بین، خرید موتوربرق خانگی از حساسیت بالایی برخوردار است. این موتوربرق‌ها قرار است در محل زندگی و استراحت قرار بگیرند و نباید آرامش و نظم زندگی را برهم بزنند. در ادامه راهنمای خرید موتوربرق ابزارینو، در مورد ویژگی‌های ضروری یک موتوربرق خانگی صحبت می‌کنیم. درنهایت می‌توانید با بررسی مدل‌های موجود، موتوربرق مناسبی را انتخاب و خریداری کنید.

انتخاب موتوربرق خانگی کم‌صدا

چه مدل‌های دستی و چه مدل‌های استندبای موتوربرق‌، می‌توانند صدای زیادی تولید کنند. با صرف هزینه بیشتر، انتخاب موتوربرق خانگی خود را به مدل‌های کم‌صدا محدود کنید.

استفاده از مدل‌های گازسوز

LPG یکی از سوخت‌های بسیار پاک است که برای راه‌اندازی موتوربرق استفاده می‌شود. LPG همچنین امن‌تر از گازوئیل و بنزین است و برای استفاده در محیط‌های خانگی و شهری پیشنهاد می‌شود. خرید موتوربرق خانگی گازسوز کمی گران‌تر از دیگر مدل‌ها است، اما امنیت و آرامش بیشتری را برایتان فراهم می‌کند.

انتخاب موتوربرق با زمان عملکرد مناسب

باید بدانید که موتوربرق انتخابی شما با یک مخزن سوخت کاملاً پُر، چه مدت‌زمانی کار می‌کند. هرچه ژنراتور طولانی‌تر کار کند، به‌دفعات سوخت‌گیری کمتری نیاز خواهید داشت. برای نمونه ژنراتوری که 10 ساعت با یک مخزن سوخت نیمه‌پر کار می‌کند، گزینه‌ای عالی برای استفاده در خانه و محیط‌های کاری با مصرف برق نرمال است.

اهمیت وزن و امکانات جابه‌جایی در انتخاب ژنراتور مناسب

هرچه وزن موتوربرق یا ژنراتور کمتر باشد، جابه‌جایی آن نیز ساده‌تر است. بسیاری از موتورهای برق امروزی به‌صورت Portable (قابل حمل‌ونقل) طراحی می‌شوند. از این مدل‌ها در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز، کشاورزی، عملیات امداد و نجات، برج‌های نوری سیار، در واحدهای تجاری و منازل مسکونی استفاده می‌شود. انتخاب موتوربرق‌هایی که دارای چرخ هستند، جابه‌جایی را تا حد زیادی آسان می‌کند.

تعداد و نوع خروجی های ژنراتور

نوع و تعداد دستگاه‌هایی که قرار است در زمان قطعی برق روشن بمانند از فاکتورهای انتخاب موتوربرق هستند. بیشتر ژنراتورها دارای خروجی برق استاندارد هستند که نوع و تعداد آن‌ها بر روی جعبه یا بدنه محصول درج‌شده‌اند. برخی مدل‌ها نیز دارای یک سیم تبدیل هستند که تعداد خروجی‌ها را افزایش می‌دهد. مطمئن شوید که ژنراتور موردنظر شما دارای تعداد خروجی کافی از نوع مناسب باشد.

معتبرترین برندها برای خرید و انتخاب موتوربرق

حالا که با نحوه انتخاب موتوربرق و فاکتورهای کلیدی در خرید آن آشنا شدید، بهتر است با برندهای معتبر این دستگاه که در بازار ایران وجود دارند هم آشنا شوید. این دستگاه‌ها تاکنون توسط افراد زیادی استفاده‌شده‌اند و اصطلاحاً آزمایش خود را پس داده‌اند.

موتوربرق هیوندای (Hyundai)

هیوندای شرکت کره‌ای باسابقه درزمینهٔ تولید موتوربرق است که بیش از شش دهه در این عرصه فعالیت داشته است. این کمپانی محصولات خود را با بهره از جدیدترین ماشین‌آلات و دستگاه‌های موجود تولید می‌کند. توجه به نیاز خریداران در اقصی‌نقاط دنیا، بهبود همیشگی کیفیت و قیمت‌های مناسب، خرید و انتخاب موتوربرق هیوندای را کاملاً توجیه می‌کند.

موتوربرق فیرمن (Firman)

Firman (فیرمن) نمایندگی و زیرمجموعه هلدینگ Sinomach است که در کشور چین حضور دارد. اگر قصد انتخاب موتوربرق با امکانات به‌روز و دوام بالا را داشته باشید، محصولات این برند انتخاب‌های مطمئنی هستند. این کمپانی بیشتر از 40 سال است که ژنراتورهایی با توان بالا و امکانات مدرن را وارد بازار می‌کند.

موتوربرق پایونیر (Pioneer)

بیشتر محبوبیت و اعتبار برند پایونیر برای تولید سیستم‌های صوتی و تصویری و ضبط و سیستم صوتی اتومبیل است. جالب است بدانید که پایونیر یکی از برندهای معتبر ژاپنی است که امروزه انواع موتوربرق باکیفیت بالا را تولید می‌کند.

موتوربرق استریم (Stream)

اگر قصد انتخاب موتوربرق بنزینی را داشته باشید، استریم گزینه‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این کمپانی چینی دو دهه است که در این زمینه فعالیت دارد و توانسته گواهی‌های معتبر بین‌المللی نظیر CE، GS، ROSH و CC را دریافت کند.

موتوربرق لانسین (Loncin)

لانسین از دیگر تولیدات کشور چین است که می‌تواند گزینه‌ای ایدئال برای خرید موتوربرق خانگی یا سایر مصارف باشد. این محصول مصرف انرژی مناسبی دارد و توانسته گواهی‌های معتبر تولید نظیر CE، EMC، NOISE و GS را دریافت کند. با انتخاب موتوربرق لانسین، سفارش خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از مجموعه ابزارینو تحویل بگیرید.

موتوربرق کاما (KAMA)

کاما جزو تولیدکنندگان معتبر ژنراتور چینی است که محصولات خود را با توان‌های مختلف عرضه کرده است. بسیاری از مدل‌های دیزلی این محصول در بازار ایران موجود هستند. برای انتخاب یک ژنراتور مناسب، محصولات کاما را در لیست گزینه‌های احتمالی خود قرار دهید.

برندهای بسیار گوناگونی از ژنراتورها در بازار موجود هستند که می‌توانند تبدیل به انتخاب اول شما شوند. برخی از این برندها عبارت‌اند از:

•        کنزاس

•        رونیکس

•        لانتاپ

•        اکتیو تولز

•        گرین پاور

•        دوو

•        کاپیتان

پاسخ به چند سوال رایج درباره خرید موتور برق

خیلی از مخاطبان ابزارینو سؤالاتی درباره خرید موتوربرق پرسیده‌اید که سعی کرده‌ایم خیلی کوتاه به آن‌ها پاسخ دهیم؛ این سؤالات را در زیر بخوانید:

چه تفاوتی بین وات شروع و وات کار کردن هست؟

دو واحد سنجش برق برای ژنراتور وجود دارد: وات کارکردن (برق متناوب) و وات شروع (برق استارت، ماکزیمم وات، برق پیک). وات کارکردن، وات موردنیاز برای عملیات دستگاه شما تحت بار نرمال است. وات شروع، وات اضافی برخی آیتم‌­ها هست که برای شروع یا هنگام کار در بالاترین سطح مصرف نیاز دارند.

چرا فقط از آیتم وات شروع برای محاسبه کل وات شروع استفاده می‌شود؟

وات شروع فقط در ابتدا نیاز می‌­شود و فقط یک آیتم در یک‌زمان شروع خواهد شد؛ بنابراین، با انتخاب بالاترین وات شروع بین آیتم­ها، شما تضمین می­‌کنید که برای کار تمام آیتم‌­های موردنیاز، وات کافی خواهید داشت.

از کجا وات شروع را بدانیم؟

در دستور کار یا بروشور هر دستگاهی وات موردنیاز برای شروع و کارکردن وجود دارد. اگر فقط ولت و آمپر نوشته شده، شما می‌­توانید وات را از حاصل‌ضرب ولت در آمپر به دست آورید.

تفاوت بین وات مجاز و حداکثر وات موتور برق چیست؟

وات مجاز میزان برقی را که ژنراتور قابل‌حمل می‌­تواند به طور پیوسته تولید کند، توصیف می­‌کند. حداکثر وات، برقی است که ژنراتور می­‌تواند برای مدت کوتاهی تولید کند. برقی موردنیاز یک موتور هنگام راه‌اندازی یک مثال خوب از حداکثر وات است.

آیا می‌توان از یک ژنراتور قابل حمل در هنگام قطع برق خانگی استفاده کرد؟

بله شما می‌توانید لوازم‌خانگی و دستگاه­‌های خانگی را به یک ژنراتور قابل‌حمل وصل کنید، اما نه همه به طور هم‌زمان. هرگز ژنراتور خود را به یک خروجی در خانه یا محل کار وصل نکنید. اگر می‌خواهید یک ژنراتور قابل‌حمل را به سیستم سیم­‌کشی خانه خود وصل کنید، یک برق­کار مجاز بگیرید تا یک سوئیچ انتقال برق دستی را باتوجه‌به کدهای برق نصب کند.

آیا ژنراتور قابل حمل باید اتصال زمین داشته باشد؟

بله برای ایمنی، ژنراتور باید به‌درستی روی زمین قرار بگیرد در غیر این صورت خطر برق‌گرفتگی وجود دارد.

آیا می‌توان اگزور موتور برق را در یک محیط بسته قرار داد؟

خیر. هرگز ژنراتور را در خانه یا ناحیه بسته روشن نکنید. ژنراتورهای قابل‌حمل برای کار در فضای بیرون طراحی شده‌اند که در آن تهویه بسیار زیادی وجود دارد. اگزوز ژنراتور مانند تمام موتورهای بنزینی حاوی مونوکسید کربن سمی است.

حالا که به نحوه انتخاب موتوربرق و فاکتورهای کلیدی در خرید این دستگاه آشنا شده‌اید، می‌توانید مدلی مناسب با نیاز خود را از مجموعه ابزارینو تهیه کنید. انتخاب ژنراتور مناسب، هزینه‌های خرید را به طرز محسوسی کاهش و شما را از شر بی‌برقی و مشکلات ناشی از آن نجات می‌دهد. اگر شما هم تجربه‌ای درزمینهٔ خرید و انتخاب موتوربرق دارید، لطفاً با ما و خوانندگان این مطلب در میان بگذارید.

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا 115

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

3 پاسخ به “راهنمای انتخاب موتوربرق”

  1. بعد از خوندن مقاله با خودشون تماس گرفتم با حوصله راهنماییم کردن با یه قیمت معقول یه موتور برق خوب گرفتم که راضیم ازش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت