0
تخفیف ها و فروش ویژه
قطر شلنگ ویبره 1 شهریور ماه
در این مقاله می خوانیم

تاکنون مطالب زیادی درباره بتن ریزی و ویبره کردن بتن منتشر کرده‌ایم اما امروز می‌خواهیم به سوالی که تعداد بسیاری از مخاطبان ما پرسیده بودند پاسخ دهیم. این پرسش مرتبط با ویبره کردن ستون‌ها و تیرچه‌ها است.

حتما می‌دانید که برای ویبره کردن بتن از وسیله‌ای به نام شیلنگ ویبراتور استفاده می‌کنند که انواع مختلفی از جمله بنزینی یا مکانیکی، بادی و برقی دارد. سوال اینجاست که به وسیله کدام یک از این شیلنگ ویبراتورها می‌توانیم ستون و تیر را ویبره کنیم و چرا؟

بهترین قطر شیلنگ ویبره برای ویبره کردن تیر و ستون

برای ویبره کردن ستون‌ها و تیرها سه نوع شیلنگ ویبراتور می‌توان انتخاب کرد:

 • شیلنگ ویبراتور دریلی
 • شیلنگ ویبراتور پشتی
 • شیلنگ ویبراتور دوشی
قطر شلنگ ویبره
قطر شلنگ ویبره

شیلنگ ویبراتور دریلی

بهترین شیلنگ ویبراتور برای این کار شیلنگ ویبراتور دریلی است که در دسته شیلنگ ویبراتورهای برقی جای می‌گیرد. علت انتخاب شیلنگ ویبراتور دریلی چند چیز است؛ در حقیقت مزایای استفاده از شیلنگ ویبراتور دریلی برای این کار را می‌توانیم به شرح زیر برشماریم:

 • سبک است
 • اندازه آن مناسب است

برای توضیح موارد بالا باید اشاره کنیم که شیلنگ ویبراتورهای معمولی که طول شیلنگ آن‌ها 6 متری است را نمی‌توان به راحتی بلند کرد و ستون‌ها را با آن ویبره کرد، در حقیقت با این کار به شانه‌ها و کمر شما صدمه وارد خواهد شد ضمن اینکه کیفیت ویبره کردن مناسب نخواهد بود.

اما شیلنگ ویبراتور دریلی بسیار سبک است تا جایی که به راحتی حتی با یک دست نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. قسمت موتور شیلنگ ویبراتور دریلی دقیقا شبیه دریل بوده و با برق کار می‌کند. یک دکمه روی دستگیره آن وجود دارد که با فشار دادن آن دستگاه شروع به کار می‌کند. شیلنگ ویبراتورهای دریلی دو نوع دارند:

 • شیلنگ ویبراتور دریلی پلاستیکی
 • شیلنگ ویبراتور دریلی آلومینیومی

قیمت شیلنگ ویبراتور دریلی آلومینیومی از نوع پلاستیکی بیشتر است با این حال وزن آن هم مقداری بیشتر خواهد بود. طول شیلنگ این دستگاه از 60 سانت تا 2 متر است و قطر شلنگ ویبره 1.5 اینچ است.

از جمله شیلنگ ویبراتور دریلی هایی که کیفیت خوبی دارند می‌توان به شیلنگ ویبراتور دریلی پرومکس و شیلنگ ویبراتور دریلی میکاسا ژاپن اشاره کرد.

راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور حتما بخوانید: چگونه بهترین شیلنگ ویبراتور برای کار خود را خریداری کنیم؟

شیلنگ ویبراتور پشتی

نوع دیگری از شیلنگ ویبراتور که مناسب ویبره کردن ستون و تیر است، شیلنگ ویبراتور پشتی است، این دستگاه با داشتن وزنی تنها 3 کیلوگرم بسیار سبک بوده و کار کردن با آن راحت است. ضمن اینکه شیلنگ ویبراتور پشتی دارای یک کوله است که کاربر می‌تواند آنرا روی شانه‌های خود قرار داده که این کار هم در حمل و نقل آسان ویبراتور موثر است و هم کار کردن با آن را راحت می‌کند.

موتور این دستگاه توانی معادل 1.5 اسب بخار داشته و حجم موتور آن نیز 35 سی سی است. از بهترین انواع شیلنگ ویبراتور پشتی می‌توان به برند هوندا اشاره کرد که قیمت مناسبی هم دارد. طول شیلنگ این دستگاه 3 متر است و قطر پوکر آن نیز 1.5 اینچ می‌باشد.

از بهترین انواع شیلنگ ویبراتور پشتی می‌توان به برند هوندا اشاره کرد که قیمت مناسبی هم دارد. طول شیلنگ این دستگاه 3 متر است و قطر پوکر آن نیز 1.5 اینچ می‌باشد.

شیلنگ ویبراتور دوشی

مدل دیگری که می‌توان برای ویبره ستون و تیرها استفاده کرد شیلنگ ویبراتور دوشی است که هیچ تفاوتی به مدل پشتی ندارد به جز اینکه این مدل فاقد کوله پشتی است و به جای آن یک بند دوشی قرار داده شده که شما می‌توانید آن را روی دوش خود حمایل کرده و به راحتی با دستگاه کار کنید.

طول شیلنگ این دستگاه نیز 3 متر بوده و قطر شلنگ ویبره 1.5 اینچ است. قیمت شیلنگ ویبراتور دوشی از مدل پشتی کمتر است اما از انواع شیلنگ ویبراتور دریلی قیمت بیشتری دارد.

ویژگی های شیلنگ ویبراتور خوب بیشتر بخوانید: پرفروش ترین شیلنگ ویبراتور ایرانی کدام برند است؟

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد نظرات 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  Click outside to hide the compare bar
  Compare