تخفیف ها و فروش ویژه
راهنمای خرید بهترین موتور ویبراتور بتن 24 شهریور ماه
فهرست مطالب

شما در حال خواندن جامع‌ترین راهنمای خرید بهترین موتور ویبراتور بتن از بهترین مارک ویبره برقی گرفته تا مدل‌های بنزینی و دیزلی هستید؛ از این جهت جامع، که بعد از مطالعه این راهنمای خرید، هرآنچه نیاز است بدانید را خواهید فهمید، نه در جایگاه یک مشتری، بلکه نکاتی را می‌گوییم که خیلی از فروشنده‌ها نمی‌گویند؛ پس از مطالعه این مطلب، جهت خرید ویبراتور بتن راحت‌تر می‌توانید دست به انتخاب بزنید.

بهترین موتور ویبراتور کدام است؟

در زیر می‌توانید لیستی از بهترین موتور ویبراتورهایی که در بازار وجود دارد را مشاهده کنید:

موتور ویبراتور ثابت هوندا بنزینی ساخت ژاپن

موتور ویبراتور بنزینی هوندا (شاسی ثابت)

 • موتوری با قدرت ۶.۵ اسب بخار
 • شاسی محافظ مقاوم
 • مناسب برای مکان‌های بدون دسترسی برق

لینک خرید و مشاهده محصول

موتور ویبره بتن بنزینی روبین (مونتاژ شرکتی) تک سیلندر

موتور ویبراتور روبین (مونتاژ شرکتی) مدل EY20-3

 • توان: 5 اسب بخار
 • شاسی: ثابت
 • حجم موتور: 126 سی سی

لینک خرید و مشاهده محصول

بهترین مارک ویبره برقی

بهترین مارک ویبره برقی – ردوکس (شاسی ثابت)

می‌توان گفت بهترین مارک ویبره برقی همین مدلی است که معرفی می‌کنیم که در هر دو نوع شاسی ثابت و متحرک موجود است. از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • الکتروموتور با قدرت ۳ اسب بخار
 • شاسی محافظ مقاوم
 • راه اندازی آسان با برق تکفاز

لینک خرید و مشاهد محصول

موتور ویبراتور برقی دایناپاک (Dynapac) ساخت سوئد با قدرت 3 اسب

موتور ویبراتور برقی دایناپاک

این محصول ساخت کمپانی دایناپاک (Dynapac) سوئد است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

 • ساخت کشور سوئد
 • 3 هزار دور در دقیقه
 • 3 اسب بخار
 • برق تکفاز

لینک خرید و مشاهده محصول

گام به گام راهنمای خرید بهترین موتور ویبراتور بتن

خرید در بازار امروز با وجود محصولات متنوع و فراوان، امری پیچیده شده است. البته این پیچیدگی با فناوری‌های به‌روز مرتفع شده و همین فناوری‌ها منجر به در دسترس‌ بودن اطلاعات درباره محصولات مختلف شده است.

حتماً همه ما تجربه تلخ خریدهایی را داشته‌ایم که از محصولی که به دستمان رسیده ناراضی بودیم و حتماً این ناراحتی با عواملی مثل بدقولی فروشنده در ارائه خدمات پس از فروش و حتی شانه خالی‌کردن از مسئولیت‌ها درباره محصولی که فروخته مضاعف شده است و قطعاً بابت از دست رفتن پول و وقتمان افسوس خورده‌ایم.

البته هستند کسانی که این تجربه را یا کم یا اصلاً نچشیده‌اند؛ چراکه پیش از خرید، اصول آن را دانسته و درباره محصولی که قصد خرید آن را دارند اطلاعات کافی کسب کرده‌اند. اگر نمی‌دانید ویبراتور بتن چیست این مطلب را بخوانید.

گام اول- انتخاب بین موتور ویبراتور دیزلی، بنزینی یا برقی؟

بهترین موتور ویبراتور کدام است؟ بنزینی، برقی یا دیزلی؟ موتور ویبراتور همان گونه که از نام آن پیداست موتوری است که شیلنگ ویبراتور به آن متصل شده و نیروی لازم برای ایجاد ارتعاش و لرزش را به شیلنگ منتقل می‌کند؛ مجموعاً موتور و شیلنگ ویبراتور وسایلی هستند برای ایجاد لرزش که از آن برای از بین بردن هوای داخل بتن استفاده می‌کنند.

موتور ویبراتورها نیز مثل خیلی از محصولات صنعتی با توجه به شرایط محیط کار در انواع و اقسام مدل‌های مختلف و با تنوع در نوع انرژی مصرفی تولید می‌شوند.

موتور ویبراتورهایی که امروزه در بازار موجود است در انواع مختلف برقی و بنزینی و دیزلی هستند که هر یک طرفداران خاص خود و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

به عنوان مثال از موتور ویبراتور دیزلی می‌توان به‌صورت مداوم استفاده کرد؛ اما از موتور ویبراتور بنزینی و برقی خیر و باید بعد از هر 1 تا 2 ساعت کار، مدت زمانی آن را خاموش کنید تا به دستگاه آسیبی نرسد. از طرفی موتور ویبراتورهای بنزینی قیمت مناسب‌تری دارند.

مقایسه موتور ویبراتور برقی و بنزینی و دیزلی

یکی از مشکلات خریداران و البته یکی از سؤالات رایج مشتریان این است که موتور ویبراتور برقی بخریم یا بنزینی یا دیزلی؟

برای این کار بهتر است مقایسه‌ای بین این موارد انجام دهیم تا شما خودتان با بررسی هرکدام، تصمیم‌گیری راحت‌تری داشته باشید؛ به جدول زیر نگاه کنید تا هرآنچه درباره این سه محصول می‌خواهید بدانید را به دست آورید.

قابلیت‌هاموتور ویبراتور برقیموتور ویبراتور بنزینیموتور ویبراتور دیزلی
ساپورت شیلنگ قطر 1
ساپورت شیلنگ قطر 1.5
ساپورت شیلنگ قطر 2
نکته: همه موتور ویبراتورها با موتورهای 5، 6 و 7 اسب بخار، شیلنگ ویبراتورهای تا قطر 2 اینچ را ساپورت می‌کنند؛ اما برای شیلنگ‌های با قطر بیشتر (2.5 – 3 – 3.5) باید از موتورهای 13 اسب بخار در نوع بنزینی و 9 اسب بخار در مدل دیزلی بهره برد.
ساپورت شیلنگ قطر 2.5
ساپورت شیلنگ قطر 3
ساپورت شیلنگ قطر 3.5
قابلیت استفاده در پروژه‌های بزرگ×
قابلیت استفاده در پروژه‌های متوسط
قابلیت استفاده در پروژه‌های کوچک
قابلیت استفاده در فضاهای مسقف و تونل‌ها××
قابلیت استفاده مداوم××
صدای موتورکممتوسطزیاد
خروجی کیفیت بتنخوبعالیعالی
راهنمای انتخاب بهترین موتور ویبراتور بتن و مقایسه بین انواع بنزینی، دیزلی و برقی

همان گونه که در جدول مشاهده کردید کیفیت خروجی بتن مدل‌های بنزینی و دیزلی خیلی بهتر از نوع برقی است، با این وجود از موتور ویبراتور دیزل و بنزینی نمی‌توان در پروژه‌های مسقف مثل تونل‌ها استفاده کرد چون دی‌اکسیدکربن ناشی از سوخت آن باعث تنگی نفس و خفگی کارگران خواهد شد.

گام دوم- توجه به فلنچ موتور ویبراتور

در بازار دو نوع فلنچ موتور ویبراتور وجود دارد، یکی فلنچ خارجی و دیگری فلنچ ایرانی.

 • فلنچ موتور ویبراتور ایرانی: فلنچ ایرانی کیفیت ساخت پایین‌تری داشته و پلیسه دارد، برای محکم کردن کوپلینگ داخل فلنچ از یک پیچ استفاده شده که باز و بسته کردن آن سخت‌تر است.
 • فلنچ موتور ویبراتور خارجی: این فلنچ ساخت چین است و کیفیت ساخت و تراش آن بسیار بالا است، بدنه آن رنگ شده است و برای محکم کردن کوپلینگ داخل فلنچ یک پین وجود دارد که به‌وسیله یک زنجیر به بدنه فلنچ متصل است، باز و بسته کردن این پیم راحت‌تر است و با لرزش‌های موتور ویبراتور، این پیم بدنه کوپلینگ را خش نمی‌اندازد.

گام سوم- توجه به دوشاخه داخل موتور ویبراتور

داخل موتور ویبراتور یک دوشاخه فلزی وجود دارد که با دوشاخه کوپلینگ درگیر شده و باعث به گردش در آمدن فنر داخل شیلنگ می‌شود. این دوشاخه در دو مدل آهنی و چدنی تولید می‌شود.

مدل آهنی تمیزتر است و فاقد هرگونه پلیسه است چون تراش می‌خورد، علاوه بر این دوشاخه آهنی مقاومت بیشتری در برابر سایش دارد، اما دوشاخه چدنی به علت اینکه به‌وسیله ریخته‌گری ساخته می‌شود پلیسه داشته و کیفیت ساخت پایینی دارد، ضمن اینکه مقاومت آن در برابر سایش نسبت به آهنی کمتر است.

گام چهارم- انتخاب موتور ویبراتور با شاسی ثابت یا متحرک؟!

موتور ویبراتورها روی دو نوع شاسی قرار می‌گیرند، یکی شاسی ثابت و دیگری شاسی متحرک که هر کدام مزایا و معایبی دارند؛ با این حال نمی‌توان از تفاوت موتور ویبراتور شاسی ثابت و شاسی گردان چشم پوشی کرد چون این تفاوت‌ها در نحوه کارایی آن‌ها اثرگذار است. در زیر می‌توانید مزایا و معایب هر یک از این دو شاسی را ببینید:

نوع شاسیمزایامعایب
ثابت– از موتور در‌صورتی‌که چپ شود یا به جایی بخورد محافظت می‌کند.– جابجایی آن سخت است. – با تغییر زاویه شیلنگ یک نفر باید موتور را جابجا کند.
متحرک– شیلنگ به هرجهتی چرخانده شود موتور نیز خواهد چرخید و استفاده از آن راحت‌تر است.– در صورت چپه شدن موتور به علت نداشتن حفاظ احتمال آسیب به ویبراتور وجود دارد.
همه موتور ویبراتورها اعم از بنزینی، دیزلی و برقی امکان استفاده از هر دو نوع شاسی ثابت و گردان را دارند.

گام پنجم- توجه به دوشاخه داخل موتور ویبراتور

داخل موتور ویبراتور یک دوشاخه فلزی وجود دارد که با دوشاخه کوپلینگ درگیر شده و باعث به گردش در آمدن فنر داخل شیلنگ می‌شود. این دوشاخه در دو مدل آهنی و چدنی تولید می‌شود.

مدل آهنی تمیزتر است و فاقد هرگونه پلیسه است چون تراش می‌خورد، علاوه بر این، دوشاخه آهنی مقاومت بیشتری در برابر سایش دارد؛ اما دوشاخه چدنی به علت اینکه به‌وسیله ریخته‌گری ساخته می‌شود پلیسه داشته و کیفیت ساخت پایینی دارد، ضمن اینکه مقاومت آن در برابر سایش نسبت به آهنی کمتر است.

یکی از سوالات رایج کاربران این است که مثلا شیلنگ ویبراتور 2 اینچ دارم و قبلا از موتور ویبراتور بنزینی استفاده می‌کردم، حالا می‌توانم با همان شیلنگ 2 اینچ از موتور ویبراتور برقی یا دیزلی استفاده کنم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت از همه نوع شیلنگ مکانیکی برای همه نوع موتور ویبراتوری می‌توانید استفاده کنید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

کارشناس ابزارینو

جمع بندی از راهنمای خرید بهترین موتور ویبره بتن

نکته مهمی که باید در انتهای این راهنمای خرید متذکر شویم این است که از فروشگاه‌های مطمئن و مورد اعتماد خرید کنید؛ اخیرا خیلی از فروشگاه‌های اینترنتی شاخص محصولات این چنینی نیز می‌فروشند؛ اما این فروشگاه‌ها در زمینه فروش دستگاهی مثل موتور ویبراتور بتن، تخصص ندارند. نه قطعات و لوازم یدکی دستگاه را دارند و نه پس از فروش می‌توانند درباره نحوه کار و تعمیرات و راه اندازی و غیره شما را راهنمایی کنند. بنابراین بهترین انتخاب، خرید از فروشگاه‌های تخصصی در این زمینه است.

ابزارینو افتخار این را دارد که در طول 3 دهه گذشته، توانسته در زمینه فروش انواع تجهیزات ساختمانی اعم از موتور ویبراتور بتن و غیره فعالیت کرده و رضایت مشتریان را جلب کند.

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا 4

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

ثبت نظر جدید

پاسخ دهید

امتیاز شما به مقاله

ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
مقایسه