لوگو ابزارینو
0
تخفیف ها و فروش ویژه
راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور 2 شهریور ماه
فهرست مطالب

امروز قصد داریم یک راهنمای انتخاب کامل درباره شیلنگ ویبراتور به شما مخاطبان عزیز ارائه کنیم اما قبل از آغاز باید به‌ضرورت انتخاب درست و خرید رضایت‌بخش اشاره کنیم؛ همه انسان‌ها خرید می‌کنند تا نیازشان را برطرف کنند، اما زمانی که محصول یا خدمات مورد نیاز را خریداری کردید و نیاز شما برآورده نشد از آن به‌عنوان «شکست در خرید» یاد می‌کنند؛ به‌این‌ترتیب شما به آنچه مقصودتان بوده است نرسیده‌اید، یعنی به لحاظ فیزیکی یا روانی از آنچه در قبال ارائه پول به دست آورده‌اید رضایت ندارید؛

برای اینکه این اتفاق نیفتد امروزه هر کسب‌وکاری به مشتریان خود راهنمای خرید ارائه می‌کند؛ در علوم اقتصادی و بازاریابی راهنمایی مشتریان درباره اینکه چه چیزی بخرند بخشی از فعالیت کسب‌وکار به‌حساب می‌آید؛ حتماً شنیده‌اید که خیلی از مشتریان می‌گویند «از جایی خرید می‌کنم که به سؤالاتم درباره آن محصول پاسخ بدهند و اطلاعات کافی در اختیارم بگذارند!»

با گفتن این مقدمه سایت ابزارینو سعی کرده است که باتوجه‌به اصل احترام به مشتری، به سؤالات و نیازهای شما پاسخ دهد و درباره محصولاتی که به فروش می‌رساند اطلاعات کامل و جامعی ارائه کند. در این مقاله قصد داریم به راهنمای جامع انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب بپردازیم.

مشخصات شیلنگ ویبراتور بتن و کاربردهای آن

به‌طورکلی شیلنگ ویبراتور وسیله‌ای که با آن هوای داخل بتن را خالی می‌کنند؛ زمانی که عملیات بتن‌ریزی انجام می‌شود حباب‌های هوا داخل بتن محبوس می‌شود که بعد از خشک‌شدن موجب ترک‌خوردگی و کاستن از مقاومت آن خواهد شد. مشخصات شیلنگ ویبراتور باتوجه‌ به انواع آن متفاوت است، برخی بادی بوده، برخی برقی و برخی دیگر بنزینی هستند بنابراین مشخصات شیلنگ ویبره بنزینی با بادی یا برقی متفاوت است.

برای اینکه این اتفاق نیافتد متخصصان صنعت ساختمان‌سازی و معماری، شیلنگ ویبراتورهایی طراحی کرده‌اند که با ایجاد ارتعاش و لرزش با فرکانس بالا این حباب را از بین برده و هوای داخل بتن را خارج می‌کند. شیلنگ ویبراتورها انواع مختلف بادی، برقی و مکانیکی دارند؛ اما کدام یک از این موارد بهتر است و ما باید کدام را انتخاب کنیم؟ اگر در ادامه همراه ما باشید مرحله به مرحله به این سوالات پاسخ می‌دهیم.
عکس ویبره کردن بتن

مرحله اول:


انتخاب نوع شیلنگ ویبراتور

اگر تاکنون تجربه خرید و انتخاب شیلنگ ویبراتور نداشتید و تازه می‌خواهید در میان انواع مختلف این محصول دست به انتخاب بزنید باید بدانید شیلنگ ویبراتورها در چهار دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

 • شیلنگ ویبراتور مکانیکی (بنزینی): که با موتورهای بنزینی و دیزلی کار می‌کند.
 • شیلنگ ویبراتورهای بادی: که به وسیله کمپرسور باد کار می‌کند.
 • شیلنگ ویبراتورهای برقی: که به وسیله یک کانورتور برقی کار می‌کند.
 • شیلنگ ویبراتور دریلی: که با یک الکتروموتور کوچک شبیه دریل کار می‌کند.

مشخصات شیلنگ ویبراتور هایی که در بالا نام بردیم بعلاوه تفاوت‌های آن‌ها را در ادامه و در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنیم.

انواع شیلنگ‌های مکانیکی، برقی، بادی و دریلی چه تفاوتی با هم دارند؟

به جز تفاوت انواع شیلنگ ویبراتورها در انرژی مصرفی، می‌توان به برخی تفاوت‌ها به شرح زیر اشاره کرد:

 تفاوت شیلنگ ویبراتور مکانیکی باتفاوت شیلنگ ویبراتور بادی باتفاوت شیلنگ ویبراتور برقی با
شیلنگ ویبراتور بادیشیلنگ ویبراتور مکانیکی، موتور بنزینی یا دیزلی دارد، اما شیلنگ ویبراتور بادی با کمپرسور باد کار می‌کند و قدرت بادی بیشتر است.
شیلنگ ویبراتور برقیضربات شیلنگ مکانیکی شلاقی است و بتن به اطراف پاشیده می‌شود، اما برقی ضربات ریز و منظمی دارد و کیفیت بتن آن بالاتر است.شیلنگ بادی صدای زیادی تولید می‌کند در حالی که نوع برقی صدا و آلودگی هوای کمی دارد. اما قدرت نوع بادی بیشتر است.
شیلنگ ویبراتور دریلیشیلنگ مکانیکی قدرتمندتر است و در تمام پروژه‌ها قابل استفاده است به جز امکان مسقف، ولی از دریلی می‌توان در پروژه‌های کوچک و مسقف استفاده کرد.شیلنگ‌ ویبراتور بادی سنگین بوده و جابجایی آن سخت است، اما برای استفاده در پروژه‌های بزرگ مناسب است. در حالی که دریلی در پروژه‌های کوچک مثل سقف و ستون می‌توان استفاده کرد و سبک است.هر دو نوع برقی و دریلی با برق کار کرده و صدای کمی دارند، اما از نوع برقی برای پروژه‌های بزرگتر می‌توان استفاده کرد و قیمت بالایی دارد در حالی که قیمت ویبره برقی دریلی بسیار کمتر است.

مرحله دوم:


بودجه شما برای انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب چقدر است؟

شیلنگ ویبراتور از جمله محصولاتی است که تنوع بسیار زیادی دارد چون برندهای مختلف، کیفیت‌های متنوعی تولید کرده و مشتری می‌تواند باتوجه‌به نیاز و بودجه خود اقدام به خرید کند. شیلنگ ویبراتورهای زیادی از ارزان گرفته تا گران در بازار موجود است که ما به بخشی از آن اشاره می‌کنیم؛ همان گونه که در مرحله اول اشاره کردیم شیلنگ ویبراتورها انواع مختلفی دارند، حالا اگر نوع شیلنگ خود را انتخاب کردید باید آن را با بودجه خود بسنجید.

اگر بخواهیم قیمت شیلنگ ویبره بتن را رتبه‌بندی کنیم، این محصول به ترتیب (از گران تا ارزان) به شرح زیر خواهد بود:

 • شیلنگ ویبراتور برقی
 • شیلنگ ویبراتور بادی
 • شیلنگ ویبراتور مکانیکی
 • شیلنگ ویبراتور دریلی

پس می توان طبق جدول بالا به این نتیجه رسید که قیمت شیلنگ ویبراتور برقی از محصولات دیگر گران قیمت تر است.

مرحله سوم:


انتخاب سایز شیلنگ ویبره

مرحله بعدی که البته روی قیمت نیز تاثیرگذار است، انتخاب اندازه شیلنگ ویبراتور است که شامل قطر پوکر و طول شیلنگ خواهد بود. که در ادامه از جدول زیر می‌توانید طول و قطر هر شیلنگ ویبراتور را مشاهده کنید.

شیلنگ ویبراتور برقی
طول4 مترقطر1 – 1.5 – 2 – 2.5 و 3 اینچ
شیلنگ ویبراتور بادی
طول3 متر و 4 مترقطر1 – 1.5 – 2 – 2.5 – 3 و 3.5 اینچ
شیلنگ ویبراتور مکانیکی
طول6 مترقطر1 – 1.5 – 2 و 2.5 اینچ
شیلنگ ویبراتور دریلی
طول2 متر و 3 مترقطر1.5 اینچ

از کدام سایز شیلنگ ویبراتور برای چه کاری می‌توان استفاده کرد؟

شیلنگ ویبراتور مکانیکی: معمولاً از قطر ۱٫۵ اینچ شیلنگ ویبراتور مکانیکی (بنزینی) برای قالب‌های کوچکی که محدودیت شبکه دارند می‌توان استفاده کرد که پوکر از میان شبکه‌ها به‌راحتی عبور کند، این سایز برای سقف و ستون نیز گزینه مناسبی است، اما اگر از شیلنگ مکانیکی می‌خواهید برای ویبره کردن فندانسیون استفاده کنید قطر مناسب آن ۲ اینچ است، برای سازه‌های بزرگ‌تر نیز باید از قطر ۲٫۵ اینچ استفاده کنید.

شیلنگ ویبراتور مکانیکی 6متری متداولترین مدل در ایران می‌باشد.

شیلنگ ویبراتور برقی: استفاده از قطرهای مختلف شیلنگ ویبراتور برقی مانند نوع مکانیکی است، معمولاً قطر ۲ اینچی این محصول خواهان بیشتری دارد، درصورتی‌که بخواهید طول شیلنگ بیشتر باشد باید طول سیم برق را افزایش دهید.

شیلنگ ویبراتور بادی: استفاده از شیلنگ ویبراتور بادی بستگی به فاصله کمپرسور باد دارد، هرچه این فاصله بیشتر باشد باد کمتری منتقل شده و باید لوله بیشتری اضافه کنیم که در این صورت فشار خروجی کم بوده و لرزش‌ها کاهش خواهد یافت، از مدل 2 اینچ شیلنگ ویبراتور بادی می‌توان برای دیواره‌های استخر و غیره استفاده کرد.

شیلنگ ویبراتور دریلی: ازآنجایی‌که این محصول یک قطر بیشتر ندارد بنابراین موارد استفاده متنوعی نیز نخواهد داشت، طول شیلنگ ۲ متری این محصول برای ویبره کردن سقف بسیار مناسب و راحت است چون شیلنگ آن دست‌وپاگیر نیست. از طول سه متر آن نیز می‌توان برای ستون‌ها استفاده کرد.

بهترین مدل ایرانی

شیلنگ ایران کوب

شیلنگ ویبراتور
 • مناسب برای پروژه های بتن
 • فنر 12 مخصوص ویبره
 • مناسب برای ویبراتور بنزینی و برقی
 • 6 ماه گارانتی شرکتی
 • 5 سال خدمات پس از فروش
 

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا 5

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  ورود | ثبت نام
  شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  درخواست بازیابی رمز عبور
  لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  ایمیل بازیابی ارسال شد!
  لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
  تغییر رمز عبور
  یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
  تغییر رمز با موفقیت انجام شد
  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Price
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
  مقایسه