0
تخفیف ها و فروش ویژه
بهترین مارک ماله پروانه ای 24 شهریور ماه
در این مقاله می خوانیم

در این مطلب می‌خواهیم بهترین مارک ماله پروانه ای در سال 1399 را به شما معرفی کنیم، اما قبل از آن باید بدانیم انتظار ما از بهترین چیست؟ اصلا بهترین چیست؟ چه ملاک‌هایی برای بهترین وجود دارد؟ اساساً «بهترین» چیزی نیست که کسی به شما بگوید! بلکه باید خودتان آنرا کشف کنید، خیلی وقت‌ها بسیاری از ما انسان‌ها از خدا می‌خواهیم بهترین‌ها را به ما بدهد! در حالی که او ما را به این دنیا فرستاد تا بهترین‌ها را کشف کنیم. وقتی معلمی، مساله‌ای را به دانش‌آموزی می‌دهد که آنرا حل کند، دانش‌آموز نمی‌تواند از معلم بخواهد خودش مساله را حل کند، قطعا معلم جواب مساله را بلد است، اما قرار است دانش آموز به راه حل دست پیدا کند.

درباره بهترین‌های هر چیزی ملاک‌های زیادی وجود دارد، بنابراین بهترین‌ها هیچ وقت مطلق نیست و بنابر ملاک‌های مختلفی که برای آن وجود دارد می‌تواند تغییر کند. بهترین مارک ماله پروانه ای می‌تواند هم بر اساس قیمت باشد و هم براساس کیفیت، شاید از نظر افرادی بهترین مارک ماله پروانه ای، ماله‌ای باشد که کمترین قیمت را داشته باشد و از دیدگاه فرد دیگری بهترین مارک ماله موتوری دستگاهی باشد که بهترین کیفیت را داشته باشد حتی اگر قیمت بسیار زیادی داشته باشد. ما در این مطلب بهترین مارک ماله پروانه ای را براساس رفتار مشتریان و امتیازی که آن‌ها به انواع ماله پروانه ای داده‌اند بررسی می‌کنیم. بنابراین ملاک‌هایی مثل پرفروش‌ترین، مقرون به صرفه‌ترین و پرتیراژترین دستگاه‎‌ها در اولویت این رده بندی قرار خواهد داشت.

حالا بیایید 10 مورد دستگاهی که در دسته بهترین مارک ماله پروانه ای از نظر فروش در سال 98 و 99 قرار می‌گیرند را با هم بررسی کنیم:

بهترین مارک ماله پروانه ای از نظر فروش چیست؟

ملاک خیلی از افراد برای تصمیم گیری و خرید، میزان فروش آن دستگاه است، اساسا فروش بالا، یک امتیاز محسوب می‌شود؛ چراکه حتما دلایل قانع‌کننده‌ای وجود دارد که محصولی فروش بالایی پیدا می‌کند، این موضوع در حوزه‌های مختلفی مانند سینما هم وجود دارد. بسیاری از فیلم‌سازان تلاش می‌کنند فروش خود را به حدی برسانند که افکار عمومی قانع شود که این فیلم را باید دید، یکی از استراتژی‌های بازاریابی نیز، رکورد فروش است، وقتی فروش محصولی بالا می‌رود، از آنجایی که مشتریان به یک قضاوت جمعی دسترسی پیدا می‌کنند، کار خرید برایشان راحت‌تر می‌شود.

این تکنیک‌ها در بازاریابی عصبی کاربرد فراوانی دارد. کافی است به برخی مشتریان بگویید، تعداد محدودی از فلان محصول باقی مانده است تا دست به جیب شوند. اما همیشه گول بیشترین فروش را نخورید؛ چون در بیشترین فروش، همیشه رفتار مشتریان تعیین کننده نیست، بلکه در ورای ماجرا ، بخشی از این فرآیند به فروشندگان باز می‌گردد و آن‌ها تصمیم می‌گیرند که کدام محصول فروش بیشتری داشته باشد. با این مقدمه به سراغ 10 ماله پروانه ای برتر به لحاظ فروش در سال 98 و 99 برویم.

شما در این مطلب با بهترین مارک ماله پروانه ای آشنا خواهید شد، اما اگر قصد خرید این محصول را دارید ابتدا مقاله راهنمای انتخاب ماله پروانه ای را بخوانید و بعد به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید.

حتما بخوانید: چگونه با کمترین هزینه یک ماله پروانه ای با کیفیت بخریم؟
بهترین مارک ماله پروانه ای

مدال طلای پرفروش‌ترین و بهترین مارک ماله پروانه ای


1- ماله پروانه ای 90 سانت با موتور هوندا 6.5 اسب

بهترین مارک ماله پروانه ای از نظر فروش قطعا انواع ماله‌های 90 سانت است. ماله موتوری 90 سانت دستی با شاسی ردوکس و موتور خوب هوندا 6.5 اسب بخار در جایگاه اول این رده‌بندی از نظر فروش قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم بررسی مختصری درباره این دستگاه داشته باشیم می‌توانیم به شاسی مقاوم و باکیفیت آن اشاره کنیم، هم کیفیت جوش‌ها مناسب است و طراحی ارگونومیک در آن رعایت شده است. برای راحتی کار بیشتر دستگیره‌ها قابل تنظیم است. تمام شاسی با رنگ کوره‌ای عایق شده است. امکان جابجایی دستی دستگاه به وسیله اهرم انتقال وجود دارد. موتور آن نیز متعلق به برند معروف هوندا است و توانی معادل 6.5 اسب بخار دارد.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسهوندا6.5 اسب بخار90 سانت

باید دقت داشته باشید که تیغه و سینی این ماله استاندارد باشد. اگر می‌خواهید درباره کیفیت تیغه بیشتر بدانید توصیه می‌کنیم حتما مطلب زیر را بخوانید.

حتما بخوانید: تیغه ماله پروانه ای چی بخریم؟
بهترین مارک ماله پروانه ای

مدال نقره پرفروش‌ترین و بهترین مارک ماله پروانه ای


2- ماله پروانه ای 90 سانت با موتور روبین 5 اسب بخار

دستگاه دومی که در بهترین مارک ماله پروانه ای از نظر فروش باید به آن اشاره کنیم، ماله پروانه ای 90 سانتی است که هیچ تفاوتی با مدل اولی ندارد به جز اینکه این ماله با موتور روبین EY20 با توان 5 اسب بخار به فروش می‌رسد. شاید در همین ابتدای برخی معتقد باشند که فروش این مدل بیشتر از ماله پروانه ای هوندا 6.5 اسب بخار است. در واقع این افراد نه اشتباه فکر می‌کنند، نه درست! چون نوسان رتبه‌بندی بین این دو نوع ماله زیاد است و واقعا برخی هفته‌ها این دستگاه فروش بیشتری داشته و به رتبه اول رده بندی صعود می‌کند و گاهی ماله پروانه ای هوندا 6.5 اسب بخار. اما در مجموع اگر بخواهیم بگوییم کدام یک فروش بیشتری دارد، قطعا بازهم مدال طلای این رشته به ماله موتوری دستی 90 سانتی با موتور هوندا 6.5 اسب می‌رسد!

همانطور که گفتیم شاسی این دو یکی است و هیچ تفاوتی با هم ندارند، اما موتور روبین EY20 دارای 5 اسب بخار است در حالی که موتور هوندا 6.5 اسب بخار است، با این حال می‌توان گفت قدرت و توان هر دو موتور یک اندازه است؛ معمولا برای موتور روبین توان واقعی آن ذکر می‌شود اما برای موتور هوندا توان اسمی آن، به این ترتیب می‌توان گفت این موتور دارای توان واقعی 5 اسب است، دقیقا مانند موتور روبین ای وای 20.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسروبین5 اسب بخار90 سانت

مدال برنز پرفروش‌ترین و بهترین مارک ماله پروانه ای


3- ماله پروانه ای 90 سانت با موتور واکسون 7 اسب بخار

اگر جزو کسانی هستید که نمی‌دانید ماله پروانه‌ای چه اندازه‌هایی دارد باید اشاره کنیم که این دستگاه در سه اندازه 60 سانت، 90 سانت و 120 سانت تولید می‌شود و از آنجایی که ماله موتوری دستی 90 سانتی، یک ماله با اندازه متوسط است، بسیاری از افرادی که می‌خواهند یک عدد از این دستگاه را داشته باشند حتما همین 90 سانتی را می‌خرند. برای همین 5 رده اول ماله‌های پرفروش همگی ماله‌های 90 سانتی است که موتورهای آن‌ها متفاوت است.

بنابراین از اینکه رده سوم بهترین مارک ماله پروانه ای هم به یک ماله 90 سانت دیگر رسیده است تعجب نکنید، اتفاقا شاسی این ماله هم همان برند ردوکس چینی است دقیقا با همان ویژگی‌هایی که دربالا برشمردیم اما موتور آن برند واکسون 7 اسب بخار است که نام مدل آن VK210 است. موتوری که به رنگ مشکی در بازار وجود دارد و به صورت تکی هم فروخته می‌شود. اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین سه ماله‌ای که تا اینجا بررسی کردیم داشته باشیم، اتفاقا این ماله از نظر موتوری کیفیت بالاتری دارد ولی فروش آن کمتر از دو مورد دیگر است. البته همانگونه که گفتیم این بهترین‌ها مطلق نیست و ممکن است در ماه‌های آینده ماله پروانه ای با موتور واکسون رتبه 1 را به خود اختصاص دهد.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسواکسون7 اسب بخار90 سانت

پرفروش‌ترین ماله موتوریِ بی‌مدال!


4- ماله پروانه ای 90 سانت با موتور راتو 7 اسب بخار

بعد از تقسیم مدال‌های اول تا سوم و مشخص شدن سه ماله اول در بهترین مارک ماله پروانه ای، نوبت به ماله‌های بی‌مدال می‌رسد که گرچه مدال فروشی به گردنشان نیست اما باز هم از نظر مشتریان جزو 10 گزینه اول به حساب می‌آیند. چهارمین ماله در این رده بندی، ماله 90 سانتی با موتور راتور 7 اسب بخار است. موتورهای راتو کیفیت بسیار خوبی دارند و از نظر شکل و ظاهر نیز، ساخت بسیار تمیزی دارند.

بنابراین موتور به لحاظ کیفیت هیچ چیزی کم ندارد اما به خاطر قیمت بالاتری که دارد در رده‌های پایین‌تری قرار دارد. از طرفی فراوانی این محصول در مقایسه با دو نوع اول کمتر است و شاید یک روز دیگر خبری از موتورهای راتو در بازار نباشد. برند شاسی، همان ردوکس و اندازه ماله نیز همان 90 سانت است.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسواکسون7 اسب بخار90 سانت

دیپلم افتخار پرفروش‌ترین ماله پروانه‌ای


5- ماله پروانه ای 90 سانت با موتور ETQ با توان 7 اسب بخار

آخرین ماله موتوری دستی 90 سانتی که در رده بندی 10تایی پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد، ماله‌ای است که روی آن موتور ETQ نصب شده است. کیفیت، قدرت، توان و راندمان کاری این موتور عالی است و پیشنهاد ما به کسانی که قصد خرید محصول با کیفیت دارند، این نوع ماله است با این حال به خاطر قیمت، خیلی‌ها ترجیح می‌دهند ماله‌هایی تهیه کنند که قیمت کمتری داشته باشد. موتور این ماله پروانه ای نیز 7 اسب بخار توان دارد.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسETQ7 اسب بخار90 سانت

پرفروش‌ترین ماله پروانه‌ای 60 سانت


6- ماله پروانه ای 60 سانت با موتور هوندا 6.5 اسب بخار

ماله پروانه ای 60 سانت کوچکترین نوع ماله موتوری است که به نام ماله پروانه ای گوشه زن هم معروف است، با انواع ماله‌های 90 و 120 نمی‌توان گوشه دیوارها، قرنیزها، ستون‌ها و … را به خوبی ماله کشی کرد اما این ماله با طراحی خاصی که دارد چنین امکانی را فراهم کرده است. به همین خاطر ماله هلکوپتری 60 سانت یک نوع دستگاه مکمل است و خیلی از پیمانکاران در کنار خرید یک ماله 90 سانت، یک ماله 60 سانت هم خریداری می‌کنند؛ با این حال خیلی از افراد هم هستند که فقط یک دستگاه ماله 60 سانت می‌خرند و کارشان را راه می‌اندازند.

این ماله شاسی کوچکتری دارد و برخلاف مدل‌های بزرگتر، صفحه زیرین آن به گونه‌ای طراحی شده است که در برخورد با اجسام و موانع مثل دیوار و ستون و غیره، مشکلی برای آن پیش نمی‌آید و با زاویه 90 درجه‌ای که در لبه‌های خود دارد به راحتی گوشه‌ها را ماله می‌کشد. شاسی این ماله پروانه ای دستی نیز از برند ردوکس است و موتور آن برند هوندا 6.5 اسب بخار، در واقع این ماله همان دستگاهی است که در رتبه اول این رده بندی قرار گرفته با این تفاوت که شاسی آن از نوع گوشه زن است.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسهوندا6.5 اسب بخار60 سانت
تفاوت انواع ماله پروانه ای حتما بخوانید: چه تفاوتی میان ماله پروانه ای دستی و نفربر وجود دارد؟
بهترین برند ماله پروانه ای

ترکیبی از بهترین شاسی و بهترین موتور چهارزمانه


7- ماله پروانه ای 60 سانت با موتور روبین 5 اسب بخار

این ماله هم همان دستگاهی است که در رتبه بندی در جایگاه دوم قرار گرفته و فقط شاسی آن از نوع گوشه زن است، شاسی همان برند معروف ردوکس است که ساخت چین می‌باشد. موتور دستگاه نیز برند معتبر روبین است که 5 اسب بخار توان دارد. حجم این موتور 126 سی سی است و از نوع موتورهای بنزینی تک سیلندر است که با سیستم استارت هندلی روشن می‌شود. برای خنک کردن موتور، سیستم هواخنک برای آن تعبیه شده و در بازار ایران جزو باکیفیت‌ترین موتورهای چهارزمانه بنزینی به حساب می‌آید.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسروبین5 اسب بخار60 سانت

پرفروش‌ترین ماله پروانه‌ای در دسته سنگین وزن‌ها


8- ماله پروانه ای دستی 120 سانت با موتور هوندا 13 اسب بخار

بعد از گذر از سبک وزن‌های این رده، باید به سراغ دسته سنگین وزن‌ها رفت. رقابت در بین سنگین وزن‌ها در همه رشته‌ها همیشه پیچیده‌تر و هیجان‌انگیزتر بوده است. رقابت‌های ورزشکاران سنگین وزن در رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری و غیره همیشه یک هیجان بیشتری داشته است. اگر ماله‌های 120 سانتی سه رده پایین فروش را به خود اختصاص داده‌اند به خاطر قیمت بالاتری است که دارند، در غیر این صورت هم دوست دارند ماله‌های بزرگتری بخرند که کارشان سرعت بیشتری پیدا کند.

این ماله موتوری دستی دارای شاسی ردوکس 120 سانتی است اما به دلیل بزرگتر بودن قطر سینی و همچنین تیغه‌ها، نیاز است تا موتور قدرتمندی‌تری روی آن بسته شود، به همین خاطر پرفروش‌ترین دستگاه این دسته مجهز به موتور هوندا 13 اسب بخار است، موتورهای کم توان مثل همان موتورهایی که در بالا ذکر کردیم را نمی‌توان روی ماله موتوری دستی 120 سانت نصب کرد. بنابراین در بهترین مارک ماله پروانه ای، مقام هشتم به ماله موتوری 120 سانت با موتور 13 اسب بخار هوندا می‌رسد. ماله 120 بزرگترین نوع ماله پروانه ای دستی است و بالاتر از این دستگاه دیگر جزو ماله‌های دستی به حساب نمی‌آید، به ماله‌های بزرگتر از این ماله پروانه ای نفربر یا سرنشین دار می‌گویند و اگر می‌خواهید بدانید چه تفاوتی با انواع ماله موتوری دستی دارد می‌توانید مطلب زیر را بخوانید:

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسهوندا13 اسب بخار120 سانت
ماله پروانه ای چیست بیشتر بخوانید: ماله پروانه ها بر اساس اندازه و کاربرد مناسب چه پروژه هایی هستند؟

مدال کیفیت پرفروش‌ترین ماله پروانه ای


9- ماله موتوری دستی 120 سانت با موتور راتو 13 اسب بخار

اگر پول بیشتری برای خرید ماله موتوری دستی کنار گذاشته‌اید، به جای موتور هوندا می‌توانید از فروشنده بخواهید برای‌تان موتور راتور 13 اسب بخار ببندد، این موتور کیفیت بسیار خوب و بالایی دارد و قیمت آن هم بیشتر است، از آنجایی که قدرت خرید مردم در سال‌های گذشته به شدت افت کرده است، رابطه معکوسی بین قیمت و فروش ایجاد شده و هرچه قیمت ماله برقی بیشتر می‌شود فروش پایین می‌آید. با این حال اختلاف قیمت این دستگاه با ماله‌ای که در رده هشتم معرفی کردیم را با مبلغ مختصری می‌توانید پر کرده و اقدام به خرید ماله 120 موتور راتور 13 اسب کنید، قطعا اینگونه با راندمان کاری بالاتر و عمر مفید بیشتر دستگاه، در آینده می‌توانید بابت هزینه بیشتری که کردید به خودتان دست مریزاد بگویید.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسراتو13 اسب بخار120 سانت

پرفروش‌ترین، گران قیمتِ بازار


10-  ماله هلکوپتری 120 سانت با موتور ETQ با توان 13 اسب بخار

آخرین دستگاه در این مطلب که به بررسی بهترین مارک ماله پروانه ای می‌پردازد، دستگاهی با شاسی ردوکس، موتور ETQ 13 اسب بخار با تیغه‌ها و سینی 120 سانتی است. در حقیقت موتورهای ETQ به لحاظ کیفیت بسیار بالا هستند و اگر کسی بخواهد برای پروژه‌ای که در اختیار دارد سنگ تمام بگذارد، می‌تواند دست به انتخاب این گزینه بزند. معمولا کسانی که این دستگاه یا هر نوع ماله 120 سانتی می‌خرند یک مدل ماله 60 سانتی هم خریداری می‌کنند تا در فضاهای باریک و کوچک نیز بتوانند عملیات ماله کشی را به خوبی انجام دهند. موتور ماله 120 سانت 13 اسب بخار توان دارد که برای این ماله بسیار مناسب است، راندمان کاری بسیار بالا، عمر مفید بالا، کیفیت بسیار عالی موتور و البته قیمت بالا از جمله ویژگی‌های این دستگاه است.

برند شاسیبرند موتورتوان موتوراندازه ماله
ردوکسETQ13 اسب بخار120 سانت

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد نظرات 2

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

    ثبت نظر جدید

    پاسخ دهید

    امتیاز شما به مقاله

    Click outside to hide the compare bar
    Compare