0
تخفیف ها و فروش ویژه
قیمت سمپاش 26 فروردین ماه
در این مقاله می خوانیم

قیمت هر چیزی یکی از عوامل تعیین کننده برای خرید یا عدم خرید آن محصول است؛ نمی‌توان گفت برای کسی قیمت اهمیت ندارد همه حتی اگر کم، نیم نگاهی به قیمت محصولاتی که قصد خرید آن را دارند می‌اندازند با این وجود برخی کیفیت را فدای قیمت نمی‌کنند اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند با قیمت کم، نیازهای خود را تامین کنند. منظور ما از گفتن این جملات پرداختن به چیستی قیمت نیست بلکه می‌خواهیم عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش در هنگام خرید را برای شما بگوییم، پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید یک مدل سمپاش مناسب کار خود را دارید حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش

ما در ادامه نکته به نکته تمامی عواملی که می‌تواند در افزایش یا کاهش قیمت سمپاش موثر باشد را بررسی کنیم، این نکات شما را یاری خواهد که سمپاشی متناسب با بودجه خود خریداری کنید، از برخی عوامل مثل برند سمپاش می‌توان چشم پوشید و از محصولاتی که اسم و رسم زیادی نداشته اما کیفیت بالای دارند استفاده کرد یا اگر از افرادی هستید که برند و کیفیت در یک درجه اهمیت برایتان قرار دارد می‌توانید همه موارد را رعایت کنید.

عامل اول- برند سازنده سمپاش و تاثیر آن بر قیمت

یک جمله بسیار تاثیرگذار درباره «برند» وجود دارد که تعریف کاملی از این مفهوم تبلیغاتی و بازاریابی است که می‌گوید: «برند آن چیزی است که مشتری می‌خرد اما محصول آن چیزی است که شرکت تولید می‌کند!» برند می‌تواند و در واقع باید بتواند با مشتری ارتباط احساسی و عملکردی برقرار کند. برای همین است که مشتریان به سمت خرید محصولات یک برند متمایل می‌شوند؛ چراکه در آن‌ها حس اعتماد ایجاد کرده و ریسک خرید را برای مشتریان کاهش می‌دهد. برای همین است که برندها امروزه حرف اول را می‌زنند. به عنوان مثال برند هوندا یک برند معتبر ژاپنی است که در زمینه تولید موتورهای مختلف فعالیت می‌کند و اگر قرار باشد کسی یک موتور پمپ آب خریداری کند، در بین گزینه‌های پیش رو حتما برند هوندا را در بین انتخاب‌های خود قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های برند، تعیین کننده بودن آن در قیمت محصول است. ممکن است دو محصول به لحاظ کیفیت دقیقا در یک رتبه قرار بگیرند اما محصولی که دارای برند بهتری است قیمت بیشتری دارد. سم پاش‌ها نیز برندهای مختلفی دارند. برخی از آن‌ها ساخت کشور چین است و برخی ساخت کشورهای اروپایی؛ در بین این محصولات می‌توان به انواع سمپاش ایرانی هم اشاره کرد. هر یک از این سمپاش‌ها با توجه به برند تولیدکننده قیمت متفاوتی دارند. به عنوان مثال سمپاش شارژی پشتی سولو که ساخت کشور آلمان بوده و برند معتبر سولو را روی خود دارد، قیمت بیشتری دارد. یا سمپاش شارژی برقی هیوندای به دلیل اعتبار برند خود قیمت بیشتری از سایر محصولات دارند.

عامل دوم- تاثیرگذاری کشور سازنده در قیمت سمپاش

برخی سمپاش‌ها از کشورهای آسیای شرقی وارد می‌شود. برخی ساخت کشورمان ایران است و برخی ساخت کشورهای اروپایی مانند آلمان و اسپانیا و غیره است. واردات برخی محصولات از برخی کشورها به دلیل قوانین گمرکی آسان‌تر و برخی سخت‌تر است که همین عامل باعث افزایش قیمت تمام شده یک سمپاش خواهد شد.

انواع سمپاش حتما بخوانید: چند نوع سمپاش داریم و هر سمپاش برای چه کاری مناسب است؟

عامل سوم- نوع سمپاش و تاثیر آن بر قیمت

عامل مهم و تاثیرگذار دیگر نوع سمپاش است. سمپاش‌ها در یک دسته بندی کلی به سمپاش باغی و سمپاش زراعی تقسیم می‌شوند.

انواع سمپاش زراعی عبارتند از:

 • سمپاش اتومایزر پشتی
 • سمپاش میکرونر پشتی
 • سمپاش پشت تراکتوری بوم دار

انواع سمپاش باغی نیز عبارتند از:

 • سمپاش تلمبه‌ای دستی
 • سمپاش شارژی پشتی
 • سمپاش فرغونی
 • سمپاش زنبه‌ای

سمپاش‌های زراعی، سمپاش‌های بزرگی هستند که برای زمین‌هایی با مساحت بالا استفاده می‌شوند.

به عنوان مثال برای یک شالیزار 10 هکتاری نمی‌توان از سمپاش‌های پشتی استفاده کرد بلکه باید از سمپاش پشت تراکتوری بوم دار بهره برد. طبیعتا قیمت این نوع سمپاش بسیار بیشتر از سایر سمپاش‌های موجود در بازار است و تکنولوژی کار با آن نیز متفاوت است. بعد از سمپاش‌های زراعتی سمپاش‌های باغبانی قرار می‌گیرند که به ترتیب بزرگی و موتوری یا غیر موتوری بودن، قیمت آن‌ها متفاوت است. در زیر ما انواع سمپاش‌ها را بر اساس قیمت از گرانترین سمپاش تا ارزان‌ترین سمپاش دسته بندی کرده‌ایم:

 1. سمپاش پشت تراکتوری بوم دار
 2. سمپاش میکرونر پشتی
 3. سمپاش اتومایزر پشتی خرطومی
 4. سمپاش فرغونی
 5. سمپاش زنبه ای
 6. سمپاش شارژی پشتی
 7. سمپاش دستی 8 لیتری
 8. سمپاش دستی 5 لیتری
 9. سمپاش دستی 2 لیتری
نحوه سمپاشی اصولی حتما بخوانید: آموزش مهم‌ترین نکات برای سمپاشی اصولی و حرفه‌ای

عامل چهارم- کیفیت لانس و شیلنگ و تاثیر آن بر قیمت سمپاش

لانس وسیله‌ای است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند عملیات سمپاشی را انجام دهد. لانس‌ها دو نوع هستند:

 • لانس پلاستیکی
 • لانس فلزی (استیل)

برخی از سمپاش‌ها به همراه لانس پلاستیکی عرضه می‌شوند که این باعث می‌شود قیمت تمام شده آن‌ها کمتر باشد اما محصولاتی که لانس استیل یا فلزی دارند گرانتر هستند.

هرچند شما می‌توانید به صورت جداگانه برای سمپاش خود انواع لانس را تهیه کنید اما از آنجایی که هر سمپاش به همراه لانس عرضه می‌شود، مواردی که لانس پلاستیکی دارند قیمت پایین‌تری خواهند داشت. لانس‌ها همچنین بلند و کوتاه دارند، برخی 40 -50 سانتی بوده و برخی طول بیشتر دارند که این عامل نیز در قیمت نهایی سمپاش تاثیر خواهد گذاشت. مورد دیگری که به ویژه برای سمپاش‌های باغبانی مثل سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای اهمیت بالایی دارد، شیلنگ سمپاش است که هرچه کیفیت و طول آن بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد نظرات 5

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  Click outside to hide the compare bar
  Compare