لوگو ابزارینو
0
تخفیف ها و فروش ویژه
7 مرداد ماه
فهرست مطالب

ماله پروانه‌ای یا دستگاه ماله‌کشی وسیله‌ای برای صیقل دادن سطح بتن است، در صفحات مربوط به انواع این ماله، توضیحات جامعی درباره ویژگی‌های این دستگاه ارائه شده است و هر برندی به‌صورت کامل بررسی و اطلاعات موردنیاز شما در آن درج شده است، امروز می‌خواهیم برای شما نکاتی درباره انتخاب ماله پروانه‌ای بیان کنیم؛ اگر شما قصد خرید یک دستگاه ماله پروانه‌ای داشته باشید به چه نکات و ویژگی‌هایی باید توجه کنید؟

ماله پروانه‌ای (به انگلیسی Power Trowel) که به ماله موتوری و ماله هلیکوپتری هم معروف است، یکی از بهترین ابزارها برای صاف کردن سطح بتن به شمار می‌رود. همان‌طور که می‌دانید پس از بتن‌ریزی باید چند مرحله صافکاری با ابزارهای مختلف انجام شود تا سطحی صاف و یکدست داشته باشیم و صافکاری با ماله موتوری هم یکی از مراحل اصلی این فرایند است.

کفسازی بتن با ماله پروانه‌ای معمولاً در دو مرحلهٔ اصلی انجام می‌شود که توضیح آن‌ها از حوصلهٔ این مطلب خارج است و سعی می‌کنیم در بحثی جداگانه به آن بپردازیم. ماله موتوری در انواع پروژه‌های مسکونی، تجاری و صنعتی به کار می‌رود؛ از زیرزمین و پارکینگ گرفته تا کف فروشگاه‌ها، انبارها و سوله‌ها. بسته به شرایط هرکدام از این پروژه‌ها، باید ماله موتوری مناسب به کار گرفته شود. در این مطلب ضمن معرفی انواع ماله موتوری، تلاش داریم تا شما را در انتخاب هوشمندانه دستگاه مناسب راهنمایی کنیم.

اما اگر اطلاعاتی درباره ماله پروانه‌ای ندارید می‌توانید به مقالاتی که درباره چیستی ماله پروانه‌ای نوشتیم مراجعه کنید؛ اما در این مطلب قصد داریم یک راهنمای جامع انتخاب ماله پروانه‌ای ارائه دهیم که به‌راحتی بتوانید یک انتخاب درست در خرید این دستگاه داشته باشد. این در این مطلب به موضوعاتی همچون مشخصات ماله پروانه‌ای، مزایای ماله پروانه‌ای، معایب ماله پروانه‌ای و بهترین مارک ماله پروانه‌ای پرداخته شده و البته فیلم ماله پروانه‌ای و نوع کار با آن را برای شما نمایش داده‌ایم.

 

انواع ماله پروانه‌ای

در اولین گام و بر اساس کارکرد دستگاه، ماله پروانه‌ای را می‌توان به دو دستهٔ اصلی سرنشین‌دار (به انگلیسی Ride-On Power Trowel) یا دستی (به انگلیسی Walk-Behind Power Trowel) تقسیم کرد. ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار همان‌طور که از اسمش پیداست، اپراتور را به‌عنوان سرنشین با خودش حمل می‌کند ولی برای هدایت مدل دستی، اپراتور باید پشت دستگاه حرکت کند. بازار ماله پروانه‌ای عمدتاً در اختیار مدل‌های دستی است، به‌خصوص در کشور ما که ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار قیمت بالایی دارد و با استقبال کمی مواجه می‌شود.

ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار در سایزهای مختلفی تولید می‌شود. متداول‌ترین آن‌ها 90 و 120 سانتی‌متری هستند (این رقم به اندازه تیغه‌ها اشاره دارد) و اندازه کمتر از این‌ها که به ماله پروانه‌ای 60 سانت معروف است برای فضاهای کوچک‌تر و گوشه قرنیزها، ستون‌ها و دیوارها مناسب است ازاین‌رو به این مدل ماله پروانه‌ای گوشه‌زن نیز می‌گویند؛ سابق‌براین اندازه 75 سانتی نیز وجود داشت اما امروزه دیگر این سایز تولید نمی‌شود. موتورهای بنزینی قدرتمند تک‌سیلندر یا دو سیلندر روی این نوع ماله پروانه‌ای توانایی اجرای سنگین‌ترین پروژه‌ها را دارند. بااین‌حال همان‌طور که گفتیم، در اکثر پروژه‌ها از ماله پروانه‌ای دستی استفاده می‌شود و مدل‌های سرنشین‌دار مخصوص پروژه‌های بسیار بزرگ با زمان محدود و بودجه نامحدود هستند. اگر شما چنین پروژه‌ای را در دست اجرا دارید و بین انتخاب ماله پروانه‌ای دستی یا سرنشین‌دار مردد هستید، می‌توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان ابزارینو استفاده کنید.

ماله پروانه‌ای دستی که بحث اصلی این مطلب را تشکیل می‌دهد هم در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود. سه سایز اصلی این دستگاه یعنی 60، 90 و 120 هرکدام کاربرد متفاوتی دارند. ماله پروانه‌ای 60 که به ماله گوشه‌زن هم معروف است، بیشتر برای فضاهای کوچک و صاف کردن لبه‌ها، اطراف ستون‌ها و لوله‌ها یا داخل چارچوب درها استفاده می‌شود، بنابراین در اکثر پروژه‌ها به آن نیاز پیدا خواهید کرد، حتی اگر کل سطح را با ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار یا ماله پروانه‌ای دستی 120 صاف‌کرده باشید.

 

ماله پروانه‌ای 90 پرفروش‌ترین مدل بین ماله‌های دستی محسوب می‌شود و به‌اصطلاح، همه‌کاره است، به همین دلیل مورد استقبال اکثر پیمانکاران قرار می‌گیرد و سازندگان معتبر ابزار ساختمانی هم بیشترین تنوع محصول را در این سایز ارائه می‌کنند. در نهایت ماله پروانه‌ای 120 را داریم که کاربران خاص خود را داشته و بیشتر در پروژه‌هایی به کار می‌رود که می‌خواهیم فضای وسیعی را بدون صرف هزینه برای خرید ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار، صاف کنیم.

 

گام به گام راهنمای انتخاب ماله پروانه‌ای

 

برای انتخاب یک ماله پروانه‌ خوب شما باید بدانید که ماله پروانه ای چه قطعاتی داشته و هر کدام باید چه ویژگی‌هایی داشبرای انتخاب یک ماله پروانه خوب شما باید بدانید که ماله پروانه‌ای چه قطعاتی داشته و هرکدام باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، برای این کار بیایید ابتدا ماله پروانه‌ای را به سه بخش مجزا تقسیم کنیم تا با بررسی هرکدام راحت‌تر به محصول موردنیاز خود برسیم:

 • شاسی ماله پروانه‌ای
 • موتور ماله پروانه‌ای
 • اندازه ماله پروانه‌ای

گام اول انتخاب دستگاه ماله پروانه‌ای


مشخصات شاسی ماله پروانه‌ای

شاسی ماله پروانه‌ای شامل سینی، تیغه، گیربکس، محافظ عنکبوتی و دسته است، برای انتخاب یک ماله پروانه‌ای هرکدام از این قطعات باید استانداردهایی داشته باشد که شاید شما از آن‌ها خبر نداشته باشید، بنابراین ما این نکات را برای شما بیان خواهیم کرد:

سینی ماله پروانه‌ای: نه خیلی نازک و سبک و نه ضخیم و سنگین!

از جمله مشخصات ماله پروانه‌ای خوب، سینی آن است. سینی ماله‌های پروانه‌ای ضخامت‌های مختلفی دارد، از 1.5 میلی‌متری گرفته تا 2 میل، 2.5 میل و 3 میلی‌متری. در هنگام خرید، فقط به هزینه‌ای که می‌خواهید بپردازید فکر نکنید بلکه باید به ماله پروانه‌ای خود فکر کنید که هزینه زیادی برای خرید آن کرده‌اید و حالا نباید با خرید قطعات غیراستاندارد، سلامت دستگاه خود را به خطر بیندازید، حتی هزینه بیشتر برای خرید سینی ماله پروانه‌ای نیز به معنی خرید محصولات استاندارد نیست.

مثلاً سینی با ضخامت 3 میل که قیمت بیشتری از سینی‌های نازک‌تر دارد به دو دلیل هیچ‌وقت گزینه مناسبی برای ماله پروانه‌ای نیست:

 1. فشار بیش از اندازه به موتور ماله پروانه‌ای وارد می‌کند.
 2. فشار بیش از اندازه به گیربکس ماله پروانه‌ای وارد می‌کند.

در واقع سینی استاندارد از جمله مزایای ماله پروانه‌ای است ولی اگر همین سینی به‌قدری نازک باشد که به‌راحتی سوراخ شود یا آن‌قدر سنگین باشد که به موتور فشار بیاورد، از جمله معایب ماله پروانه‌ای به‌حساب می‌آید.

تیغه ماله پروانه‌ای؛ تیغه‌های مقاوم در برابر سایش انتخاب کنید

تیغه ماله پروانه‌ای باید در برابر سایش مقاومت بالایی داشته باشد؛ چراکه این قطعه در تماس همیشگی با بتن بوده بنابراین بیشترین فرسایش را خواهد داشت. ضخامت تیغه‌هایی که در بازار موجود است 1.5 میلی‌متری و 2 میلی‌متری است. از جمله مشخصات ماله پروانه‌ای خوب، تیغه‌های آن است که باید در هنگام خرید به کیفیت آن‌ها توجه داشته باشید.

گیربکس ماله پروانه‌ای یکی از قطعات بسیار مهم این محصول به‌حساب می‌آید؛ چراکه قدرتی که از موتور دریافت می‌کند را چندبرابر کرده و باعث چرخش تیغه‌ها می‌شود. اگر در این زمینه سوالی داشتید می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ابزارینو نیز تماس بگیرید.

محافظ عنکبوتی به محفظه‌ای که سینی، تیغه‌ها و گیربکس داخل آن قرار دارد گفته می‌شود، این قسمت در ظاهر شاید از چندتکه آهن به هم جوش‌خورده که شبیه لانه عنکبوت است تشکیل شده باشد، اما در واقع محافظی برای تیغه‌ها و همچنین کاربران است و دقت در طراحی آن، از جمله مزایای ماله پروانه‌ای به‌حساب می‌آید.

در هنگام ماله‌کشی این اتفاق خیلی پیش می‌آید که ماله با دیوار و ستون‌ها و غیره برخورد می‌کند، این برخوردها ضرباتی ایجاد می‌کند که در صورت نبودن محافظ عنکبوتی می‌تواند به گیربکس فشار وارد کرده و تیغه‌ها را نیز دچار آسیب کند.

بنابراین این محافظ باید از کیفیت و ضخامت خوبی برخوردار باشد چون در غیر این صورت با برخوردها و ضربات به وجود آمده به‌راحتی کج خواهد شد.

دسته‌های ماله پروانه‌ای دو نوع است، یک نوع دسته‌های خرگوشی یا موتوری که شبیه موتورسیکلت است و دیگری دسته‌های ارگونومیک که طراحی آن به‌گونه‌ای است تا کمترین خستگی و فشار به دست اپراتور وارد شود؛ بنابراین دسته ارگونومیک گزینه بهتری است. در لیست مزایا و معایب ماله پروانه‌ای، طراحی دستگیره‌ها و راحتی کار با آن از جمله فاکتورهای بسیار مهم برای خرید این دستگاه است.

گام دوم:


بررسی مشخصات موتور ماله پروانه‌ای

موتور ماله پروانه‌ای تأمین‌کننده اصلی نیروی محرکه دستگاه است، برای این دستگاه موتورهای مختلفی با ویژگی‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه در قالب نکاتی به آن خواهیم پرداخت:

موتور 5 اسب بخار روبین، بهترین مارک ماله پروانه‌ای

موتورهایی که رنگ قرمز و سفید دارند همه 5.5 اسب و 6.5 اسب بخار هستند و به‌هیچ‌وجه 7.5 اسب ندارد، پیشنهاد ما استفاده از موتور 5 اسب بخار روبین است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌توان آن را بهترین مارک ماله پروانه‌ای در حال حاضر به‌حساب آورد. دو نکته مهم درباره موتور ماله پروانه‌ای در نظر داشته باشید:

بیشتر بخوانید: قبل از روشن کردن ماله پروانه ای حتما این مطلب را بخوانید

نکته اول

موتور 5 اسب روبین دو نوع چینی و ژاپنی دارد، نوع ژاپنی معروف به موتور روبین ژاپن است اما در واقع در چین و تحت لیسانس ژاپن ساخته می‌شود و در حقیقت همان کیفیت موتورهای ژاپنی را دارد. اما موتور روبین چینی، کپی نمونه ژاپنی است و کیفیت آن پایین است، به‌واقع می‌توان گفت زمین تا آسمان بین دو مدل چینی تحت لیسانس ژاپن و مدل چینی کپی، تفاوت کیفی وجود دارد.

نکته دوم

موتورهای قرمز طرح هوندا نیز در دو مدل وجود دارد، یکی ساخت چین و دیگری ساخت تایلند است. البته مدل تایلندی به علت قیمت بسیار بالا دیگر در بازار نیست، اگر فروشندگانی مدعی فروش موتور طرح هوندای تایلندی با قیمت چینی شدند، در واقع این موتور همان نمونه چینی است نه تایلندی!

گام سوم:


اندازه ماله پروانه‌ای

همان گونه که می‌دانید ماله پروانه‌ای، دستگاه ماله‌کشی یا همان ماله موتوری دستی، دستگاهی است که در عملیات بتن‌ریزی برای صیقل نهایی از آن استفاده می‌شود و در انواع و اندازه‌های مختلفی موجود است که اندازه‌های آن‌ها عبارت‌اند از ماله پروانه‌ای 60 سانت یا همان گوشه‌زن، ماله پروانه‌ای 90 سانت و ماله پروانه‌ای 120 سانت.

 

یک نکته مهم در هنگام خرید این است که شما به کدام یک از این اندازه‌ها نیاز دارید، برای پاسخ به این سوال باید متناسب با محل کاری که عملیات ماله‌کشی در آن انجام می‌شود دست به انتخاب بزنید.

بهترین مارک ماله پروانه‌ای و پرفروش‌ترین سایز ماله پروانه‌ای

بهترین مارک ماله پروانه‌ای همان‌طور در حال حاضر ماله‌هایی با شاسی برند ردوکس و موتورهای روبین 5 اسب یا هوندا 6.5 اسب بخار است اما پرفروش‌ترین مدل در میان سایزهای مختلف ماله پروانه‌ای، سایز 90 سانت است که انواع موتورهای 5 اسب بخار، 6.5 اسب بخار و 7 اسب بخار روی آن بسته می‌شود. باتوجه‌به همین موتورها نیز قیمت ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار متفاوت خواهد شد.

 

مهم‌ترین نکات برای انتخاب ماله پروانه‌ای مناسب

برای انتخاب ماله موتوری دستی یا سرنشین‌دار باید به سه عامل اصلی توجه کنیم که البته با توضیحات بالا، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را حدس بزنید.

 • نخستین عامل، ابعاد پروژه است. اگر پروژه بزرگی مانند صاف‌کاری یک انبار یا سوله بزرگ را در دست اجرا دارید و از سوی دیگر، زمان اجرای پروژه برایتان اهمیت دارد، ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار می‌تواند سرعت کار را تا حد قابل‌توجهی افزایش دهد. البته برای ریزه‌کاری‌ها (گوشه‌ها، اطراف ستون‌ها، لوله‌ها و چارچوب درها) همچنان به ماله پروانه‌ای دستی سایز 60 نیاز خواهید داشت. از طرفی اگر پروژه‌های کوچکی مانند زیرزمین یا پارکینگ یا موارد مشابه مسکونی را اجرا می‌کنید، مدل‌های سرنشین‌دار به دردتان نمی‌خورد چون این دستگاه‌ها را نمی‌توانید در محیط‌های کوچک جابه‌جا کنید. ماله‌های پروانه‌ای دستی (به‌خصوص سایز 60) برای چنین کارهایی ساخته شده‌اند.

 • دومین عامل که شاید مهم‌ترین مورد هم باشد، قیمت دستگاه است. ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار حدود 4 برابر بیشتر از ماله پروانه‌ای دستی قیمت دارد و به همین دلیل بسیاری از پیمانکاران ترجیح می‌دهند حتی برای پروژه‌های بزرگ هم از ماله پروانه‌ای دستی 120 استفاده کرده و هزینهٔ اجرا را پایین بیاورند. البته توجه داشته باشید که با پرداخت هزینهٔ بیشتر، هم سرعت اجرای پروژه چندبرابر می‌شود و هم به نیروی انسانی کمتری برای صافکاری بتن نیاز خواهید داشت.

 • نهایتاً باید به محدودیت زمان اجرای پروژه اشاره کرد. اگر می‌خواهید پروژهٔ بزرگ و مهمی را در زمان کم به پایان برسانید، چاره‌ای جز انتخاب ماله پروانه‌ای سرنشین‌دار ندارید. این ماله‌ها علاوه بر سرعت بالا، کارایی بهتری هم دارند و سطح صاف‌تر و یکدست‌تری را تحویل شما می‌دهند.

 

نکاتی که باید در زمان خرید ماله پروانه‌ای به آنها توجه کنید

حالا که یکی از انواع ماله پروانه‌ای دستی یا سرنشین‌دار را انتخاب کردید، باید نکاتی را هنگام خرید دستگاه در نظر بگیرید. ازآنجاکه ماله موتوری دستی بیشترین حجم فروش را در بازار در اختیار دارد، در ادامه چند مورد از ویژگی‌های ضروری در مورد این دستگاه را مرور می‌کنیم.

اول‌ازهمه باید به نوع موتور مورداستفاده و قدرت آن توجه کنید. فارغ از برند سازنده موتور که اهمیت زیادی دارد، ماله پروانه‌ای دستی سایز 60 و 90 عمدتاً با سه مدل موتور با قدرت‌های مختلف یعنی 5، 6.5 و 7 اسب بخاری تولید می‌شوند. از طرف دیگر ماله پروانه‌ای دستی 120 به‌خاطر وزن بیشتر، به موتور قوی‌تری نیاز دارد که معمولاً 13 یا 16 اسب بخاری هستند.

افزایش وزن سینی، تیغه‌ها و شاسی دستگاه، قدرت بیشتری را برای چرخاندن و کنترل کامل می‌طلبد. حداقل و حداکثر دور موتور هم مورد دیگری است که باید در نظر بگیرید، چون هنگام صاف‌کاری باید بتوانید بسته به وضعیت بتن، سرعت گردش تیغه‌ها را کنترل کنید. به همین دلیل انتخاب موتور متناسب با پروژه در حال اجرا از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اینکه بدانید چه پروانه‌ای نیاز شما را برآورده می‌کند می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ابزارینو استفاده نمایید.

مورد بعدی نوع و اندازه گیربکس مورداستفاده در ماله پروانه‌ای است. هرچه گیربکس پیشرفته‌تر و بزرگ‌تر باشد، کارایی و قدرت دستگاه هم بالاتر می‌رود و کنترل بیشتری را روی قدرت و سرعت دستگاه در اختیار شما قرار می‌دهد. البته گیربکس نباید بیش از حد سنگین باشد که روی توان صافکاری ماله پروانه‌ای تأثیر منفی بگذارد. گیربکس این ابزار همانند دیگر جعبه‌دنده‌های مورداستفاده در صنعت، از مجموعه چرخ‌دنده‌ها تشکیل شده که باید با حداقل اصطکاک و کاملاً روان کار کنند.

کارکرد روان گیربکس به روغن مخصوص یا همان واسکازین وابسته است. گیربکس‌های پیشرفته به نشانگر مخصوص واسکازین مجهزند که معمولاً با یک پیچ طلایی‌رنگ مشخص شده است. هنگام خرید به حضور این نشانگر و پر بودن آن توجه کنید و در زمان استفاده هم حتماً وضعیت واسکازین را چک کنید. کارکرد خشک گیربکس به خورده شدن یا شکستن چرخ‌دنده‌ها می‌انجامد و هزینه استهلاک دستگاه را بالا می‌برد.

کیفیت ساخت کلی ماله پروانه‌ای هم یکی از نکات مهم در انتخاب مدل مناسب محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید ماله موتوری دستی از چند بخش تشکیل شده: دسته هدایت‌کننده، موتور، گیربکس، بازوی ماله، تیغه، سینی و قفس محافظ. کیفیت مواد مورداستفاده برای ساخت هرکدام از این قطعات در استحکام و دوام دستگاه نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

قفس محافظ (شاسی یا کیج) ماله موتوری که اطراف تیغه‌ها را فراگرفته، وظیفه حفاظت از دستگاه و کاربر را بر عهده دارد تا تیغه‌ها به جسم‌های سخت یا بدن اپراتور برخورد نکنند و حادثه‌ای اتفاق نیفتد. طبیعتاً در زمان کار، این قفس با موانع مختلف برخورد دارد و ضرباتی به آن وارد می‌آید. برخی سازنده‌ها از تسمه‌های نازک برای ساخت این قفس استفاده می‌کنند که در اثر ضربه، فرم دایره‌ای خودش را از دست می‌دهد یا حتی می‌شکند. سازنده‌های مطرح از لوله‌های فولادی مقاوم اما نسبتاً سبک برای ساخت قفس بهره می‌گیرند تا در عین پایین نگه‌داشتن وزن دستگاه، استحکام آن را هم افزایش داده و با پایین آوردن استهلاک ماله پروانه‌ای، هزینه تعمیر و نگهداری را در درازمدت کاهش دهند.

تیغه‌ها و صفحه زیر آنها یعنی سینی ماله بیشترین حجم فرسایش را در ماله پروانه‌ای دارند و در واقع می‌توان آنها را لوازم مصرفی دستگاه در نظر گرفت. برخورد و سایش مداوم این دو قطعه با سطح سیمان، به‌تدریج آنها را فرسوده و نازک می‌کند تا جایی که نهایتاً سوراخ می‌شوند یا می‌شکنند و کارایی خودشان را از دست می‌دهند. در این زمان است که باید قطعه‌ها یا سینی را تعویض کنید. به همین دلیل هنگام خرید به ضخامت و جنس تیغه‌ها و سینی توجه داشته باشید. آهن معمولی به‌هیچ‌وجه برای ساخت این قطعات مناسب نیست و حتماً باید از فولاد مقاوم سخت‌کاری شده برای تولید این دو قطعه استفاده شود که مقاومت بیشتری دارد و طول عمر آنها را افزایش می‌دهد.

بازوی ماله که قطعه‌ای فلزی است و تیغه را نگه می‌دارد، اگرچه خیلی به چشم نمی‌آید ولی یکی از قطعات مهم ماله پروانه‌ای محسوب می‌شود. این قطعه از طرفی تیغه‌ها را نگه داشته و از سوی دیگر، وزن موتور و گیربکس را تحمل می‌کند و هنگام کارکرد دستگاه هم در معرض ضربات و ارتعاش مداوم است. به همین دلیل بازوی ماله باید از فولاد بسیار مقاوم و با ضخامت مناسب ساخته شده باشد تا بتواند این وزن و ضربات را تحمل کند. شکستن این قطعه دستگاه را به طور کامل از کار می‌اندازد و شاید حتی کل پروژه را مختل کند، ضمن اینکه تهیه قطعه یدکی هم احتمالاً به زمان زیادی نیاز خواهد داشت.

امیدواریم توضیحاتی که در این مطلب ارائه شد، بتواند شما را در انتخاب ماله پروانه‌ای مناسب برای پروژه‌های مختلف راهنمایی کند. بااین‌حال همیشه می‌توانید روی پشتیبانی سایت ابزارینو حساب کنید و از خدمات مشاوره رایگان برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده نمایید.

 

از کجا ماله پروانه‌ای بخریم؟!

بعد از بررسی ماله پروانه‌ای و نکاتی که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنیم، حالا این سوال پیش می‌آید که از کجا می‌توان دستگاه ماله پروانه‌ای خرید؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت علاوه بر بازار بورس فروش این تجهیزات در تهران و سایر شهرستان‌ها، شما اگر امکان بازدید حضوری ندارید می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی نیز خرید کرده و محصول را در هر نقطه‌ای از ایران دریافت کنید. حتماً از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید تا به شما خدمات پس از فروش ارائه کرده و در صورت هرگونه عیب و ایرادی بتوانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید.

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا 20

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  نظرات کاربران ابزارینو (3 نظر)
  رضوانی
  رضوانی 28 خرداد ماه 1402 / ساعت 16:23 بعد از ظهر
  5
  پاسخ دادن

  سلام تشکر بابت توضیحات کامل قیمت این ماله پروانه ها چنده؟

  مسیح پور
  مسیح پور 11 شهریور ماه 1402 / ساعت 14:58 بعد از ظهر
  5
  پاسخ دادن

  مقاله پرباری بود و نگاه جامع و کاملی بهم داد، شمشه ماله بنزینی بهتر است یا ماله موتوری؟

  حمید حدادی
  حمید حدادی 12 شهریور ماه 1402 / ساعت 12:39 صبح

  سپاس از توجه شما، کاربرد هر یک از دستگاه‌ها متفاوت است، دستگاه ماله پروانه‌ای برای صاف و صیغلی کردن سطوح بتونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی دستگاه شمشه ماله موتوری سطوح بتونی را ویبره کرده و صاف می‌کند.
  برای راهنمایی بیشتر در انتخاب دستگاه می‌توانید با شماره 021-33903380 تماس بگیرید.

  ورود | ثبت نام
  شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  درخواست بازیابی رمز عبور
  لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  ایمیل بازیابی ارسال شد!
  لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
  تغییر رمز عبور
  یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
  تغییر رمز با موفقیت انجام شد
  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Price
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
  مقایسه