لوگو ابزارینو
0
تخفیف ها و فروش ویژه
راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور دریلی 19 اسفند ماه
فهرست مطالب

شیلنگ ویبراتور دریلی یکی از محصولات پرمصرف در صنایع ساختمان‌سازی است که به دلیل مقرون‌ به‌صرفه بودن و حمل‌ونقل آسان، خیلی مورد علاقه و توجه پیمانکاران است؛ چراکه با هزینه یک شیلنگ ویبراتور بنزینی می‌توان چندین و چند ویبراتور دریلی تهیه کرد. هرچند محدودیت‌های استفاده از این دستگاه بیشتر از شیلنگ ویبراتورهای بنزینی یا مکانیکی و بادی است بااین‌حال، کارایی خود را داشته و تقریباً در هیچ پروژه‌ای نیست که نیاز به ویبراتور برقی دریلی نباشد.

ما در این مطلب قصد داریم یک راهنمای انتخاب ویبراتور دریلی خوب برای شما به نگارش درآوریم که حاصل تجربیات تیم ما در بیش از 30 سال فعالیت مداوم در زمینه تجهیزات ساختمانی است، پس با ابزارینو همراه باشید.

ویبراتور برقی دریلی ساخت کجا بخریم؟

بیایید همین اول بسم‌الله، خیال شما و خودمان را راحت کنیم. در بازار ایران دنبال ویبره دریلی‌ای به جز چینی نباشید. ما هم که در این زمینه کار می‌کنیم اکثر ویبراتور دریلی‌هایی که به فروش می‌رسانیم چینی است.

البته این بدین معنا نیست که ویبراتور دریلی غیر چینی نداریم، اتفاقاً داریم و به‌قول‌معروف خوبش را هم داریم، مثلاً برند میکاسای ژاپن، واقعاً به لحاظ کیفی یک‌سروگردن که هیچ، شاید اگر بگوییم چند سروگردن بالاتر است هم گزاف نگفتیم. اما یا کم است یا نیست، یا قلابی است یا برخی همکاران باوجدان قطعاتش را جابه‌جا کرده‌اند.

وقتی بسیاری از فروشندگان، همین ویبره دریلی‌های چینی که کیفیت خوبی هم دارد را به تعداد بالا می‌فروشند و فروش خوبی دارند، قطعاً به‌صرفه نیست وقت و هزینه خود را صرف شیلنگ ویبراتور دریلی‌هایی کنند که گران‌تر است و فروش کمتری دارد و شاید سودی در همان حد ویبراتور دریلی چینی را برایشان در برداشته باشد یا شاید کمتر!

اگر دنبال ویبره دریلی غیر چینی هستید، دنبال دستگاه‌های کارکرده و دست‌دوم باشید که از قدیم به‌جامانده است و واقعاً ژاپنی، آلمانی یا آمریکایی است. گرچه این توصیه را از ما نشنیده بگیرید، چون ما طرف‌دار محصولات دست‌دوم به‌ویژه در حوزه تجهیزات ساختمانی که استهلاک بالایی دارد نیستیم و همین‌جا می‌گوییم که همین محصولات چینی کار شما را راه می‌اندازد و صحت این موضوع را از رضایت مشتریان قبلی می‌توان به‌دست آورد. هرچند منکر کیفیت پایین‌تر آن‌ها از محصولات درجه یک برندهای معتبر اروپایی نیستیم.

نکته مهم: اگر به دنبال انتخاب یک شیلنگ ویبراتور در بین انواع مختلف بنزینی، برقی، دریلی یا بادی هستید، مطلب زیر را بخوانید:

راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور حتما بخوانید: راهنمای انتخاب کپسولی بهترین شیلنگ ویبراتور

ویبره دریلی آلومینیومی بخریم یا پلاستیکی؟

وقتی می‌گوییم ویبره دریلی آلومینیومی یا پلاستیکی، منظورمان بدنه آن است. این دو هیچ تفاوت ماهوی با یکدیگر به جز در متریال بدنه ندارند. هرچند همین تفاوت در متریال، مزایا و معایبی برای آن‌ها ایجاد کرده است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

از ویبره دریلی پلاستیکی چه چیزی لازم است بدانید؟

شیلنگ ویبراتور دریلی پلاستیکی دو قسمت دارد:

 • یک قسمت پلاستیکی که از دستگیره تا یک‌سوم انتهایی را در بر می‌گیرد
 • یک قسمت فلزی که یک‌سوم پایانی تا قسمت فلنچ را در بر می‌گیرد

در واقع بیشتر بدنه این ویبراتور را متریال پلاستیک تشکیل می‌دهد.

از ویبره دریلی آلومینیومی چه چیزی لازم است بدانید؟

بدنه این ویبره دریلی برعکس مدل قبلی، بیشتر با استفاده از فلز آلومینیوم ساخته شده است که دو قسمت دارد:

 • از دستگیره تا یک‌سوم ابتدایی بدنه، پلاستیک است
 • دو سوم انتهایی بدنه آلومینیومی است
راهنمای خرید شیلنگ ویبراتور دریلی

ویبره دریلی آلومینیومی بخریم یا پلاستیکی؟

ما به شما مزایا و معایب هر یک را می‌گوییم و این شما هستید که بین این دو یکی را انتخاب می‌کنید:

مزایای ویبراتور دریلی پلاستیکیمعایب ویبره دریلی پلاستیکی
سبک استزودتر داغ می‌کند
ارزان‌تر استاحتمال شکستگی بدنه آن وجود دارد

حالا در جدول زیر از مزایا و معایب مدل آلومینیومی بدانید:

مزایای شیلنگ ویبراتور دریلی آلومینیومیمعایب ویبراتور برقی دریلی آلومینیومی
گرمای کمتری تولید می‌کند و دیر داغ می‌شودسنگین است و به دست فشار می‌آورد
مقاومت بدنه بسیار بالا استگران‌تر است

با این توضیحاتی که دادیم اگر بازهم انتخاب شیلنگ ویبراتور دریلی مناسب برای شما سخت است، بگذارید ما یک پیشنهاد به شما بدهیم:

اگر قیمت برای شما اهمیتی ندارد و دنبال کارایی و عمر مفید طولانی‌تر هستید، با اندکی هزینه بیشتر یک ویبره دریلی آلومینیومی بخرید، اندکی فشار به دست شما، قطعاً دست شما را نخواهد شکست اما اندکی فشار شاید بدنه ویبره دریلی پلاستیکی را بشکند! پس گزینه مناسب‌تر، ویبراتور دریلی آلومینیومی است.

یک نکته خارج از بحث؛ بخندیم یا گریه کنیم؟!

برخی از سایت‌ها که به تازگی وارد حوزه تجهیزات ساختمانی شده‌اند و هیچ‌گونه تجربه‌ای در این زمینه ندارند مطالبی منتشر می‌کنند که ما نمی‌دانیم به حال این صنعت بخندیم یا گریه کنیم؟ مثلا یکی از همین سایت‌ها در راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور دریلی به منبع تغذیه آن اشاره کرده و به مخاطبان گفته است که شیلنگ ویبراتور دریلی با بنزین کار نمی‌کند بلکه با برق کار می‌کند! قضیه همان قضیه کرامات شیخی است که رطبی خورد و گفت شیرین است!.

در هنگام انتخاب ویبره دریلی، قسمت‌های مختلف را چک کنید

وقتی به همین لاله‌زار خودمان می‌آیید و یک لامپ می‌خرید، فروشنده آن را برای شما تست می‌کند تا ببینید روشن می‌شود یا خیر. برای انتخاب شیلنگ ویبراتور دریلی یا هر وسیله برقی دیگری هم باید همین کار را انجام دهید. از هرجایی ویبراتور دریلی می‌خرید، یکبار آن را روشن کنید. دکمه‌های آن را چک کنید که گیر نداشته باشد. سیم آن را بازدید کنید که قطعی نداشته باشد.

به دلیل اینکه این محصولات در بارهای بزرگ از چین وارد می‌شود و امکان و احتمال لطمه و صدمه در حمل و نقل وجود دارد، بهتر است در هنگام خرید، آنرا چک کنید و البته یک نکته که لازم به یادآوری است اینکه، ویبره دریلی را در جعبه خریداری کنید.

ویبراتور دریلی با شیلنگ است یا بدون شیلنگ؟

وقتی می‌خواهید یک ویبراتور دریلی انتخاب کنید، قطعاً به شیلنگ آن هم نیاز دارید، شیلنگ برخی از محصولات به‌صورت اورجینال روی آن است و شما در هنگام خرید هزینه آن را هم می‌پردازید و برخی دیگر این شیلنگ را ندارند و شما فقط دستگاه دریلی را خریداری می‌کنید.

در واقع هیچ اجباری وجود ندارد که شیلنگ را به همراه دستگاه دریلی بخرید. می‌توانید از فروشگاه‌های مختلف قیمت بگیرید و شاید نیاز شد از یک فروشگاه قسمت دریلی و از فروشگاه دیگر شیلنگ آن را تهیه کنید.

گفتنی است که اخیراً شرکت معتبر ایران کوب اقدام به تولید شیلنگ ویبراتور دریلی ایرانی کرده که کیفیت آن از شیلنگ‌های چینی خیلی بهتر است، می‌توانید برای مشاهده و خرید این محصول از لینک زیر استفاده کنید:

مشاهده و خرید محصول: شیلنگ ویبراتور دریلی ایران کوب؛ تنها شیلنگ ویبره دریلی ایرانی

شیلنگ ویبراتور دریلی چند متری بخریم؟

قطر پوکر اکثر ویبراتور برقی دریلی‌ها 1.5 اینچ است و طول آن‌ها نیز 2 متری و 3 متری است. طبیعتاً طول بلندتر شاید کارایی بیشتر داشته باشد اما مقداری از قدرت ویبره آن را کم می‌کند.
البته شیلنگ‌هایی که ایران کوب تولید کرده تنوع بیشتری در طول شیلنگ دارند، به جز اندازه 2 متری و 3 متری، اندازه‌های 1 متری و 2.5 متری هم دارد که دست شما را برای انتخاب بازتر می‌کند.

نتیجه گیری و پایان بحث راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور دریلی

مشورت با افراد کاربلد و باتجربه می‌تواند شما را برای خرید محصولات خوب یاری کند. تمام سعی ما در این مطلب این بود که تجربیات کاربردی و عملیاتی را به شما انتقال دهیم و آنچه واقعاً به شما در زمینه خرید تجهیزات ساختمانی و کشاورزی یاری می‌کند ارائه کنیم و از گفتن برخی سخنان صد من یک غاز خودداری کنیم. در آخر برخی نکاتی که بد نیست دوباره یادآوری کنیم را به‌صورت گزیده برای شما می‌نویسیم:

 • اکثر شیلنگ ویبراتورهای موجود در بازار چینی است، گول افرادی که گنجشک را رنگ می‌کنند و جای قناری می‌فروشند را نخورید!
 • شیلنگ ویبراتورهای آلومینیومی بهتر از نوع پلاستیکی است هرچند گران‌تر است اما اختلاف آن‌ها چندان زیاد نیست که شما را از خریدن محصولی بهتر منصرف کند.
 • طول شیلنگ استاندارد اکثر ویبراتور دریلی‌ها 2 متری و 3 متری است که باید متناسب با کارتان، یکی یا هر دو را انتخاب کنید.
 • قدرت ویبراتور دریلی کمتر از مدل‌های بنزینی و بادی است و کارایی خاص خود را دارد و برای مقاطع کوچک بتن‌ریزی استفاده می‌شود.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا 4

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  ورود | ثبت نام
  شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  درخواست بازیابی رمز عبور
  لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  ایمیل بازیابی ارسال شد!
  لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
  تغییر رمز عبور
  یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
  تغییر رمز با موفقیت انجام شد
  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Price
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
  مقایسه