لوگو ابزارینو
0
تخفیف ها و فروش ویژه
راهنمای انتخاب بتونیر 2 اسفند ماه
فهرست مطالب

یکی از مراحل بتن‌ریزی در ساختمان‌ها، مخلوط کردن بتن است، این کار را به‌وسیله بتونیر یا میکسر بتن هم شناخته می‌شود انجام می‌دهند، همچنین به این محصول همزن بتن، خلاطه، ملات‌ساز، ترکیب‌کن بتن و غیره نیز گفته می‌شود. برای انتخاب بهترین بتونیر لازم است به نکاتی توجه کنید تا محصولی خوب و باکیفیت خریداری کنید، اگر به یک بتونیر نیاز دارید پیش از خرید، مراحل زیر را مطالعه کنید. ما در این مطلب بهترین نوع و برند بتونیر ها را معرفی کرده‌ایم.

1- اهمیت حجم مورد نیاز در انتخاب بهترین بتونیر

اولین فاکتور در هنگام خرید میکسر بتن توجه به میزان حجمی است که بتونیر دارد، میکسرهای بتن انواع مختلفی به لحاظ حجم دارند که عبارت‌اند از 120 لیتری، 250 لیتری، ، 500 لیتری، 750 لیتری و 1000 لیتری. ازاین‌رو شما باید میکسر بتنی را خریداری کنید که متناسب حجم کارتان باشد.

خرید میکسرهای کوچک گرچه قیمت کمتری دارند؛ اما اگر حجم کاری شما زیاد باشد سرعت انجام کار شما را پایین آورده، ضمن اینکه بتنی یکدست تحویل شما نخواهد شد و اصطلاحاً بتن چند دست خواهد شد. اگر حجم کار شما زیاد هم باشد، قطعاً توصیه ما این است که از بتونیرهای با حجم بالا استفاده کنید. برای به دست آوردن دقیق این حجم، حتما باید بدانید هر بتونیر چند متر مکعب است.

اطلاعات دقیق‌تری از کارایی هر یک از انواع بتونیر را در جدول زیر مشاهده کنید:

نوع بتونیر حجم کار کمحجم کار متوسطحجم کار زیاد
120 لیتری××
250 لیتری×
500 لیتری
750 لیتری×
1000 لیتری××
جدول کاربری بهترین مدل‌های بتونیر
نکته |کارشناس فنی ابزارینو می‌گوید:

بتونیر آزمایشگاهی یا 120 لیتری، پرمصرف‌ترین نوع بتونیر است که بیشترین فروش را دارد؛ از این جهت می‌توان از آن به عنوان بهترین بتونیر نام برد چراکه برای کارهای مختلف کارایی دارد. این مدل به علت حجم کم، مناسب استفاده در پروژه‌های ساختمانی بوده، به‌راحتی پشت نیسان جا شده و حمل‌ونقل آن آسان است.

به این نکته توجه کنید که شما نمی‌توانید صددرصد ظرفیت یک بتونیر را پر کنید، چرا که این کار باعث بیرون ریختن بتن از داخل آن شده ضمن این که قطعات مهمی همچون موتور دستگاه ممکن است آسیب ببیند، به‌صورت استاندارد شما می‌توانید تنها از 70درصد ظرفیت میکسر بتن استفاده کرده و آن را پر کنید. به‌این‌ترتیب مثلاً اگر بتونیر شما 1000 لیتری باشد، نباید بیش از 700 لیتر آن را پر کنید.

راهنمای انتخاب بتونیر
نحوه مخلوط بتن داخل دیگ بتونیر

2- انتخاب بهترین نوع بتونیر با توجه به موتور آن

انواع بتونیرها یا میکسرهای بتن برقی شامل بتونیرهای با الکتروموتور تک‌فاز و سه‌فاز هستند. معمولاً میکسرهای بتن با ظرفیت 120 و 250 لیتری، تک‌فاز هستند و قدرت موتور آن‌ها 3 اسب بخار است، اما در حجم‌های بالاتر یعنی 500 لیتری، 750 لیتری و 1000 لیتری الکتروموتور دستگاه سه‌فاز است که این امر موجب قدرت بیشتر دستگاه در انجام کار خواهد بود. برای آگاهی بیشتر از انواع موتورهایی که روی بتونیرها بسته می‌شود به جدول زیر نگاه کنید:

حجم بتونیرنوع برقتوان موتوردور موتور
120 لیتریتک‌فاز3 اسب بخار1500 دور در دقیقه
250 لیتریتک‌فاز3 اسب بخار1500 دور در دقیقه
500 لیتریسه‌فاز5.5 اسب بخار1500 دور در دقیقه
750 لیتریسه‌فاز6 اسب بخار1500 دور در دقیقه
1000 لیتریسه‌فاز10 اسب بخار1500 دور در دقیقه

موتور بنزینی و دیزلی برای بتونیر بهتر است یا برقی؟

معمولاً برای بتونیرهای با حجم پایین موتور دیزلی نمی‌بندند و به‌جرئت می‌توان گفت حدود 90 درصد کاربران از موتورهای برقی برای بتونیر استفاده می‌کنند مگر در جاهایی که دسترسی به برق وجود نداشته باشد که در این حالت می‌توان از میکسر بتن‌های بنزینی بهره برد.

دستگاه میکسر بتن با موتور برقی

3- انتخاب بتونیر دنده کمر [دور] یا دنده زیر؟

ممیکسر بتن‌ها از این لحاظ به 2 دسته تقسیم می‌شوند:

 • بتونیر دنده کمر: دنده‌های آن دور دیگ قرار دارد، طول عمر بیشتری داشته؛ چراکه فشار کمتری به دنده‌ها وارد می‌شود؛ اما صدای زیادی دارد، درصورتی‌که جرمی مثل سنگ‌ریزه و غیره روی دنده‌ها قرار بگیرد با چشم دیده شده و می‌توان آن را برداشت، به‌خاطر اینکه فشار کمتری تحمل می‌کند، جنس دنده‌های آن چدنی است.
 • بتونیر دنده زیر: دنده‌های آن زیر دیگ قرار دارد، فشار بیشتری به دنده وارد می‌شود و تمیزکردن آن سخت‌تر است، بااین‌حال صدای کمی دارد و روان‌تر است، قیمت این مدل، از دنده کمر بیشتر است، به دلیل فشار بیشتری که تحمل می‌کند جنس دنده‌های آن از فولاد است.
نکته فنی |کارشناس ابزارینو می‌گوید:

اگر صدا برای شما اهمیتی ندارد پیشنهاد ما استفاده از بتونیر دنده کمر است، چراکه طول عمر بیشتری دارد.

دیگ بتونیر را چگونه تمیز کنیم حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن دیگ بتونیر در چند گام

4- توجه به ضخامت ورق دیگ بتونیر در هنگام انتخاب

بتنی که قرار است به‌وسیله میکسر بتن مخلوط شود در مخزنی به نام دیگ بتونیر ریخته می‌شود، ضخامت این ورق آلومینیومی باید حداقل 3 میلی‌متر باشد؛ چراکه این ورق دائماً در معرض سایش با بتن بوده و اگر این میزان کمتر از 3 میلی‌متر باشد احتمال خرابی یا سوراخ‌شدگی وجود دارد. برای بتونیرهای دنده زیر ضخامت ورق در قسمت پایین دیگ باید یک مقدار بیشتر باشد تا احتمال سوراخ‌شدگی در آن وجود نداشته باشد.

نکته مهم | فریب نخورید!

منظور از ضخامت ورق دیگ، ضخامت خود فلز بدون احتساب رنگ است، متأسفانه برخی سودجویان در بازار ورق 2.5 میل را به‌وسیله رنگ به ضخامت 2.8 میل رسانده و با عنوان 3 میل می‌فروشند بنابراین برای خرید بتونیر باید از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.

5- توجه به سالم بودن لاستیک‌های بتونیر

بتونیرها یا دو چرخ دارند یا چهارچرخ، بتونیرهای کوچک‌تر مثل 120 و 250 لیتری دوچرخ و بتونیرهای با ظرفیت بیشتر، چهارچرخ دارند. لاستیک همه بتونیرهایی که در بازار وجود دارد از نوع لاستیک پیکانی است که بلااستثنا همه دست‌دوم هستند، کاری که شما باید در هنگام خرید انجام دهید این است که از سالم بودن لاستیک‌ها مطمئن شوید تا جایی از آن پارگی یا آسیب‌دیدگی جدی نداشته باشد.

جمع بندی از مطلب راهنمای انتخاب بهترین بتونیر

در هنگام انتخاب بتونیر تمام قسمت‌ها و جوش‌کاری‌های دستگاه را بازدید کنید، اگر جایی بد جوش‌خورده یا دچار شکستگی است از خرید خودداری کنید، حتماً از فروشنده گارانتی و برچسب اصالت کالا بخواهید، در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ابزارینو تماس گرفته و اطلاعات دقیق‌تری درباره بتونیر کسب کنید.

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا 16

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

  ثبت نظر جدید

  پاسخ دهید

  امتیاز شما به مقاله

  ورود | ثبت نام
  شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  رمز عبور را وارد کنید
  رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
  برگشت
  درخواست بازیابی رمز عبور
  لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
  برگشت
  کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
  کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
  ارسال مجدد کد تا دیگر
  ایمیل بازیابی ارسال شد!
  لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
  تغییر رمز عبور
  یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
  تغییر رمز با موفقیت انجام شد
  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Price
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
  مقایسه