0
تخفیف ها و فروش ویژه
دیگ بتونیر را چگونه تمیز کنیم 3 مرداد ماه
در این مقاله می خوانیم

در این مطلب روش مطمئنی برای تمیز کردن دیگ بتونیر یا میکسر بتن را آموزش خواهیم داد. همانطور که می‌دانید باقیمانده بتن و سیمان به جداره داخلی دیگ بتونیر چسبیده و خشک می‌شود و این عامل، هم موجب کاهش حجم دیگ و هم به مرور باعث سنگین شدن آن خواهد شد. امروز روشی را آموزش خواهیم داد تا این لایه‌های سیمانی و بتنی از دیگ را بتوانید حذف کنید، در این روش ممکن است قسمتی از رنگ دیگ بسوزد، با این حال دیگ شما تمیز خواهد شد. بنابراین اگر تمایل دارید دیگ خلاطه خود را تمیز کنید تا پایان این مطلب را بخوانید.

 

مرحله اول- دیگ بتونیر را جدا کنید

برای تمیز کردن دیگ، ابتدا باید آنرا از دستگاه جدا کنید، این کار با چرخاندن دیگ در جهت مخالف چرخش آن صورت می‌گیرد. این کار را دو نفره انجام دهید؛ چراکه سنگینی آن ممکن است برای شما خطراتی ایجاد کرده و باعث آسیب به دیگ میکسر بتن شود.

 

 

مرحله دوم- دیگ را به پهلو روی زمین قرار دهید

دیگ را به صورتی روی زمین قرار دهید که دهانه آن حالت عمود بر زمین و رو به روی شما باشد. زمینی که برای این کار انتخاب می‌کنید بهتر است خاکی، آسفالت یا زمینی باشد که به خاطر روشن کردن آتش مشکلی برای آن پیش نیاید. بعد از این کار، حالت مقداری هیزم و کاغذ را داخل دیگ قرار داده و آن‌ها را آتش بزنید. علت اینکه باید دیگ را به پهلو بخوابانید این است که اکسیژن کافی به داخل دیگ رفته و آتش خاموش نشود.

 

تمیز کردن دیگ میکسر بتن
آموزش تمیز کردن دیگ بتونیر (میکسر بتن)

 

مرحله سوم- بگذارید هیزم‌ها یک ساعت داخل دیگ بسوزد

بعد از روشن کردن چوب‌ها و هیزم‌ها، بگذارید حدود یک ساعت داخل دیگ بتونیر بسوزند، برای افزایش گرما و نگه داشتن آتش می‌توانید مقداری ذغال هم به آن اضافه کنید. بعد از یک ساعت دیگ میکسر بتن کاملا داغ خواهد شد، بنابراین خیلی مراقب باشید که آسیبی به شما وارد نشود.

 

مرحله چهارم- دیگ بتونیر را خنک کنید

به وسیله شیلنگ آب روی دیگ را بشویید تا دیگ خنک شود، دقت داشته باشید که آب را داخل دیگ نریزید و تنها بیرون آن را بشویید؛ بعد از این دیگ بتونیر را وارونه کنید تا تمامی خاکسترها، چوب‌ها و ذغال‌ها از آن بیرون بریزد، سمپس دیگ مخلوط کن بتن را دوباره روی دستگاه ببندید.

 

مرحله پنجم- جدا کردن سیمان و بتن چسبیده داخل دیگ

بعد از نصب دیگ روی دستگاه، با استفاده از یک کاتر محکم، پیچ گوشی و … سیمان‌هایی که به بدنه داخلی دیگ چسبیده‌اند را بتراشید، مدت زمان این کار باتوجه به ضخامت سیمان و بتن می‌تواند متفاوت باشد، شاید شما حتی چند ساعت مشغول کندن این رسوبات باشید.

 

نکته مهم: از ضربه زدن چکش به بیرون بدنه دیگ جدا خودداری کنید چون این کار باعث قور یا خمیده شدن دیگ خواهد شد.

 

 

مرحله ششم- خالی کردن رسوبات و شستشوی بتونیر

بعد از اتمام کار، مواد بتنی و سیمانی داخل دیگ را خالی کنید و با استفاده از شیلنگ آب، داخل آنرا کاملا بشویید. این کار را چندین بار انجام دهید تا داخل دیگ بتونیر کاملا تمیز شود. حالا بعد از همه این کارها باید یک بتونیر تمیز و آماده به کار داشته باشید.

 

 

منابع بیشتر برای مطالعه:

www.wikihow.com

www.howtocleanstuff.net

این مطلب برایتان مفید بود ؟

به این مطلب امتیاز بدهید !

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد نظرات 8

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

    ثبت نظر جدید

    پاسخ دهید

    امتیاز شما به مقاله

    Click outside to hide the compare bar
    Compare