تخفیف ها و فروش ویژه
چگونه شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصلی را تشخیص دهیم 26 مرداد ماه
فهرست مطالب

ما در این مطلب قصد داریم راهکارهای تشخیص شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصلی از فیک را به شما آموزش دهیم؛ اما خیلی خوب است که شما بدانید اصلا چرا اجناس فیک در بازار به فروش می‌رسند. اگر دیدید نمونه‌های مشابه از یک جنس، کالا و محصول اصلی اما با کیفیتی بسیار پایین‌تر و احتمالا قیمتی کمتر در بازار به فروش می‌رسد نام آن را چه باید گذاشت؟ فیک یا کپی؟ هر یک از این دو چه معنایی دارند؟

جنس فیک چیست و چه تفاوتی با کپی دارد؟

اجناس فیک که در فارسی تقلبی، قلابی و جعلی نیز خوانده می‌شود به اجناسی گفته می‌شود که قصد فریب شما را دارند! به زبان ساده تولیدکنندگان این اجناس و کالاها می‌خواهند سرشما کلاه بگذارند. اگر بخواهیم بهتر به معنی و مفهوم این پدیده بپردازیم، وجود اجناس فیک در بازار برای سه گروه، معنی متفاوتی خواهد داشت و آن سه دسته عبارتند از تولیدکننده اصلی و اورجینال کالا؛ تولیدکننده فیک همان کالا و در نهایت مشتری.

بهترین مدل ایرانی
 • مناسب برای پروژه های بتن
 • فنر 12 مخصوص ویبره
 • مناسب برای ویبراتور بنزینی و برقی
 • 6 ماه گارانتی شرکتی
 • 5 سال خدمات پس از فروش
 
 • معنی فیک برای تولیدکننده اصلی: تولیدکننده اصلی همان شرکت، کارخانه، کمپانی یا کارگاهی است که محصولی اختصاصی با برند، لوگو و عنوان تجاری خود تولید کرده و به فروش می‌رساند. مثلا شرکت آدیداس تولیدکننده انواع کفش و پوشاک ورزشی است؛ ولی همانگونه که قطعا می‌دانید محصولات این شرکت مدل‌های بسیاری دارد.

معنی فیک برای تولیدکننده همواره بد نیست، در علوم بازاریابی و برندینگ، زمانی که سروکله نسخه‌های فیک از یک کالایی در بازار پیدا می‌شود یعنی آن محصول موفق بوده و توانسته آنقدر خوب باشد که حالا برخی می‌خواهند از نام و برند آن محصول سوءاستفاده کنند. در اینجا حتما تولیدکننده باید کارهایی برای اینکه مشتریانش فریب اجناس فیک را نخورند انجام دهد.

 • معنی فیک برای تولیدکننده فرعی: همانطور که بالاتر هم گفتیم تولیدکننده محصولات فیک می‌خواهند از نام، عنوان و کیفیت یک محصول سوءاستفاده کرده و مشتری را فریب دهد. هدف نهایی این تولیدکنندگان قطعا کسب سود است و معمولا به خاطر قیمت‌های پایین‌تر این سود عاید تولیدکنندگان کلاهبردار خواهد شد.
 • معنی فیک برای خریدار یا مشتری نهایی: معنی فیک برای خریداران را در یک کلمه می‌توان خلاصه کرد و آن هم «اعتماد» است. مشتری به خاطر فیک بودن اجناس به اصالت کالای اصلی پی خواهد برد، اما ممکن است فریب قیمت را بخورد و اعتماد خود را از دست بدهد و البته پروسه انتخاب برای او سخت و دشوار شود.

در کنار کالای فیک مفهوم دیگری به نام کپی وجود دارد که نباید با فیک یا تقلبی اشتباه گرفته شود؛ چراکه کپی می‌تواند با اجازه تولیدکننده اصلی بوده باشد که در قبال دریافت هزینه‌ای مجوز این کار را به سایر تولیدکنندگان اعطا می‌کند.

حالا با نکاتی که دربالا گفتیم به سراغ اصل بحث یعنی راهکار تشخیص شیلنگ ویبراتور اصلی از قلابی برویم.

چگونه شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصل از تقلبی را شناسایی کنیم؟

شاید به جرات بتوان گفت شیلنگ ویبراتور ایران کوب بهترین شیلنگ ویبراتور ایرانی است که در سه چیز موفق عمل کرده است:

 1. توانسته شیلنگ ویبراتورهای با کیفیت تولید کند که با بهترین شیلنگ ویبراتورهای خارجی رقابت می‌کند.
 2. توانسته کالای خود را با قیمتی مقرون به صرفه و کمتر از انواع شیلنگ ویبراتورهای خارجی به خریداران عرضه کند.
 3. توانسته اعتماد مشتریان را به خود جلب کند و در طول دو دهه گذشته، عنوان پرفروش‌ترین شیلنگ ویبراتور ایرانی را کسب کند.

همه دلایل بالا که موجب موفقیت برند شیلنگ ویبراتور ایران شده است باعث شده انواع فیک، جعلی، تقلبی و قلابی این محصول از سوی افراد و تولیدکنندگانی که به دنبال سود هستند و قصد فریب مشتریان را دارند وارد بازار شود، طبعا کیفیت این شیلنگ‌ها حتی قابل مقایسه با شیلنگ ویبراتورهای بی‌کیفیت چنینی هم نیست و قیمت آن نیز چندان تفاوتی با شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصل ندارد.

پس شما باید بدانید که اگر قصد خرید این محصول را دارید چگونه کالای اصلی را از فیک تشخیص دهید. در زیر به صورت گام به گام تمامی نکاتی که باید در این باره بدانید را بیان کرده‌ایم. همچنین اگر خواستید راهنمای کامل خرید یک شیلنگ ویبراتور را مطالعه کنید می‌توانید آن‌را از لینک زیر بخوانید:

راهنمای خرید: با خواندن این مطلب کارشناس خرید شیلنگ ویبراتور شوید!

علامت اول:


طول و اندازه شیلنگ ویبراتور ایران کوب

تمامی شیلنگ ویبراتورهای ایران کوب که از نوع شیلنگ ویبراتور دریلی مکانیکی هستند، دارای طولی به اندازه ۶ متر هستند و اندازه پوکر آن‌ها نیز فقط در سه سایز تولید می‌شود که عبارتند از:

 • شیلنگ ویبراتور ایران کوب 1 اینچ
 • شیلنگ ویبراتور ایران کوب 1.5 اینچ
 • شیلنگ ویبراتور ایران کوب 2 اینچ

 

بنابراین اگر فروشندگان به شما وعده شیلنگ ویبراتور ایران کوب با شیلنگی کوتاه‌تر یا بلندتر از 6 متر را دادند یا حتی پوکرهایی با اندازه‌های 2.5 و 3 اینچ به شما فروختند بدانید این محصولات، شیلنگ ویبراتور ایران کوب نیست بلکه نسخه‌های جعلی و فیک هستند .

علامت دوم:


کوپلینگ شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصل

یکی از مزیت‌های شیلنگ ویبراتور ایران کوب که همواره مشتریان نیز بر آن صحه گذاشته‌اند کیفیت بالای کوپلینگ این کالا است که از جنس فولاد ساخته شده و در طراحی آن اعم از قالب‌گیری و تراشکاری در نهایت دقت و کیفیت صورت گرفته است. پس کوپلینگ این شیلنگ ویبراتور صددرصد فولادی است که مقاومت بسیار زیادی دارد اما نسخه‌های فیک، کوپلینگ‌های آهنی دارند که از تراشکاری و قالب‌گیری بد آن‌ها نیز می‌توانید به بی‌کیفیت بودن و فیک بودن آن کالا پی ببرید.

علامت سوم:


کیفیت پوسته شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصل

اگر انواع شیلنگ ویبراتورها را با هم مقایسه کرده باشید متوجه خواهید شد که این شیلنگ‌ها از نظر پوسته یا روکش لاستیکی دو مدل دارند:

 • شیلنگ ویبراتورهایی با پوسته یک تکه (یکپارچه)
 • شیلنگ ویبراتورهایی با روکش بانداژی شده

قطعا هزینه تولید شیلنگ ویبراتورهایی که پوسته یکپارچه دارند بیشتر بوده و این کار برای تولیدکننده فرآیند پیچیده‌تر و سخت‌تری دارد با این حال مقاومت این شیلنگ‌ها بسیار بیشتر است. اما شیلنگ ویبراتورهایی با روکش بانداژ شده فاقد این مقاومت هستند و بعد از مدتی لابه‌لای آن‌ها از هم باز می‌شود. مثل شیلنگ ویبراتورهای چینی که قیمت پایینی دارند که یکی از دلایل آن‌ها نیز همین بانداژی بودن پوسته است؛ اما شیلنگ ویبراتور ایران کوب با فناوری نوع اول تولید شده و پوسته آن یکپارچه و سرتاسری است. شیلنگ ویبراتورهای فیکی که با نام ایران کوب به فروش می‌رسند این پوسته را ندارند و گاهی همان شیلنگ ویبراتورهای چینی را به جای ایران کوب به فروش می‌رسانند.

علامت چهارم:


لایه‌های دوم و سوم شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصل

زیر این پوسته برای اینکه مقاومت شیلنگ بالا برود از لایه‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ مقاومت و طول عمر یک شیلنگ ویبراتور دقیقا به همین عامل بستگی دارد. در حالی که شیلنگ ویبراتور اصلی ایران کوب در لایه‌های زیر روکش اصلی دارای دو لایه سیم‌پیچی است مدل‌های فیک و قلابی تنها از یک لایه الیافی استفاده کرده‌اند و از آنجایی که خریدار امکان بررسی این موضوع را ندارد اکثر شیلنگ ویبراتورهای فیک ایران کوب همین یک نشانه را دارند که برای برنخوردن به این مشکل باید از نمایندگی ایران کوب خرید کنید.

علامت پنجم:


کیفیت بلبرینگ شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصل

کوپلینگ این محصول برای روان بودن و حرکت گردشی راحت دارای بلبرینگ است، اما کیفیت این بلبرینگ بسیار بالاست تا در مرور زمان کوپلینگ تولید صدا نکرده و روانی ابتدایی خود را از دست ندهد، به همین خاطر این بلبرینگ از آلیاژ برنج ساخته شده است نه آهن! از آنجایی که برنج زنگ نمی‌زند بنابراین رطوبت نمی‌تواند کارایی آن را از بین ببرد، اما شیلنگ ویبراتورهایی تقلبی که به اسم ایران کوب به فروش می‌رسند دارای بلبرینگ‌های آهنی بوده که سریع زنگ زده، خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

 

آموزش نحوه کار: قبل از کار کردن با شیلنگ ویبراتور این مطلب را بخوانید + فیلم آموزشی کار با شیلنگ ویبراتور

علامت ششم:


حک لیزری روی شیلنگ ویبراتور ایران کوب اصلی

شرکت ایران کوب برای اینکه محصولات خود را از مدل‌های فرعی و فیک متمایز کند روی قسمت پوکر نام برند تجاری خود یعنی «ایران کوب» را با استفاده از فناوری لیزری حک کرده است. این حک به رنگ طلایی مشخص است و هیچگونه برجستگی یا فرورفتگی روی پوکر در قسمت درج این نام حس نخواهید کرد، اما در شیلنگ‌های جعلی این حک به صورت برجسته (کنده کاری شده) مشخص است که نشان‌دهنده قلابی بودن آن کالا است.

علامت هفتم:


تفاوت کیفی پوکر شیلنگ ویبراتور ایران کوب

پوکر این محصول از جنس آهن ساخته شده اما هنگامی که شما این شیلنگ ویبراتور را می‌خرید پوکر آن مشکی رنگ (سیاه) است. علت این تفاوت رنگ با سایر شیلنگ ویبراتورهای مشابه، سختکاری شدن پوکر است. از آنجایی که در داخل سیمان موادی به نام سیلیس وجود دارد که به مرور زمان باعث خوردگی پوکر آهنی می‌شود، شرکت ایران کوب این پوکر را سختکاری کرده تا مقاومت آن افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: برای ویبره کردن ستون، چه قطر شیلنگی مناسب است؟

علامت هشتم:


ضمانت نامه شیلنگ ویبراتور اصلی ایران کوب

اگر محصول اصلی شرکت ایران کوب را خریداری کنید این شرکت به شما سه ضمانت خواهد داد که عبارتند از:

 • ضمانت نامه یا گارانتی کالا: به مدت معینی به شما ضمانت استفاده از کالا داده خواهد شد.
 • ضمانت نامه اصالت کالا: شیلنگ ویبراتور صددرصد اصلی است.
 • ضمانت تامین قطعات یدکی: تمامی قطعات یدکی تولید شده و با قیمت مناسب به فروش می‌رسد.

ساده‌ترین راه برای خرید شیلنگ ویبراتور دریلی ایران کوب و دور زدن فریب فیک فروش‌ها! مراجعه به نمایندگی ایران کوب است. فروشگاه اینترنتی ابزارینو به عنوان تنها نماینده رسمی این شرکت در ایران تمامی شیلنگ ویبراتورهای ایران کوب در هر اندازه‌ای را با همان سه ضمانت‌نامه به فروش می‌رساند و شما کافی است با چند کلیک ساده محصول مورد نظر خود را خریداری کرده و در جایی که شما مشخص می‌کنید آنرا تحویل بگیرد. در صورت خرید از فروشگاه اینترنتی ابزارینو، از تخفیف‌های ویژه برای این محصول نیز برخوردار خواهید شد. گفتنی است قیمت شیلنگ ویبراتور ایران کوب با توجه به اندازه پوکر متفاوت خواهد بود.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا 1

هنوز امتیازی ثبت نشده است !

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه
عضویت در خبرنامه ابزارینو برای اطلاع از آخرین فروش های ویژه

ثبت نظر جدید

پاسخ دهید

امتیاز شما به مقاله

ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد ارسالی را در کادر زیر وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
برای خروج، بیرون از صفحه کلیک کنید.
مقایسه